Ege Haberleri

  Gıdacılar da güç birliğine gitti

  Hürriyet Haber
  13.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EGE Bölgesi'ndeki gıda sanayicileri, Egeli tekstil ve konfeksiyoncuların oluşturduğu EGS Modeli'ni örnek aldı. KOBİ niteliğindeki 60 gıda imalatçısı, Birleşik Gıda İmalatçıları İç ve Dış Ticaret Şirketi'ni kurarak, ihracat atağı için ilk adımı attı.

  ŞİRKETİN yılbaşından sonra sektörel dış ticaret şirketi statüsüne kavuşması için çalışmalar yaptıklarını anlatan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cihangir Hür, ‘‘Amacımız, Egeli tekstilcilerin yaptığı gibi dış pazarlarda güçlü olmak ve pazardan daha fazla pay almak’’ dedi.

  Atak yapacağız

  SEKTÖRDE faaliyet gösteren firmaların büyük bölümünün küçük ve orta ölçekli olduğuna dikkati çeken Hür, üretimden finansmana ve pazarlamaya kadar her alanda güç birliğini hedeflediklerini söyledi. Cihangir Hür, 2001'de sektörün ciddi bir ihracat atağı yapacağını belirtti.

  YURTDIŞINDAKİ tüm ihtisas fuarlarına katılacaklarını belirten Hür, ‘‘Ayrıca, dış pazarlardaki en önemli merkezlerde depolar kiralayacağız. Bu depolara bünyedeki her firma ürünlerini koyma imkanı bulacak. Böylece pazarda doğrudan yer alma şansı yakalayacağız’’ diye konuştu.

  ÖNÜMÜZDEKİ yıllarda gıda organize sanayi bölgesi kurmayı da plandıklarını söyleyen Cihangir Hür, ‘‘EGS'nin başarısını örnek aldık. Onlar güç birliğinin çok iyi sonuçlar verdiğini herkese kanıtladı. Bizler de başaralı olmayı ve hep birlikte ihracat yaparak büyümeyi arzuluyoruz’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı