Ege Haberleri

  Gerdek gecesi tazminatı

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  29.06.2010 - 22:26 | Son Güncelleme:

  İzmirli A.R., iki ay önce evlendiği eşi M.R.’nin kendisiyle hiç ilişkiye giremediğini, gerdek gecesini dahi yaşayamadığını belirtip, şiddetli geçimsizlikle boşanma davası açtı. Gelin A.R. 100 bin lira tazminat istiyor.

  izmir’in Konak İlçesi’nde oturan A.R. (24), bir yıl arkadaşlık yaptığı oto galerisinde çalışan M.R (29) ile iki ay önce evlendi. A.R., avukatı aracılığıyla izmir Aile Mahkemesi’nde boşanma davası açtı. İki aylık kocası M.R. ile alarında cinsel anlamda bir birliktelik oluşmadığını, tam anlamıyla evli dahi olamadıklarını belirten A.R., şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmak istediğini belirtti. Gerdek gecesini bile yaşayamadığını söyleyen gelin A.R. dava dilekçesinde, iki aylık sürede yaşadıklarını şöyle anlattı: Doktora gitmek istemedi“Eşimle iki ay önce evlendik. Eşim ilk geceden başlayarak benimle birlikte olma konusunda başarısız oldu. Kendisine her türlü manevi testeği verip, sabır gösterdiğim halde ilişkiye girmeyi bir türlü başaramadı. Birlikte doktora gitmemiz gerektiğini ara ara kendisine söyledim, kaçak davrandı. Bu da benim kadınlık gururumu incitiyordu. Bu durum benim psikolojimi de alt üst etti. Şiddetli geçimsizlik ve eşimin sözlü olarak şiddetli davranışlar göstermesine neden oldu. Evliliğimizin artık yürümez değil, çekilmez hal almasından dolayı boşanma davası açmak zorunda kaldım” dedi. A.R., eşi M.R’nin 100 bin TL de manevi tazminat ile aylık 500 TL nafaka talep etti.

  Damat: Cinsel değil psikolojik sorun var

  İki aylık karısının açtığı davaya iddialarla ilgili cevaplarını yazılı olarak sunan M.R., boşanmayı kabul ettiğini belirtti, ancak tazminat ve nafaka talebinin reddedilmesini istedi. M.R. eşiyle aralarında iddia edildiği gibi cinsel sorun olmadığını, işlerinin kötü gitmesinden ve artarak yükselen borçlarından dolayı psikolojisinin kötü olduğunu belirtti. M.R, kendisinin de boşanmak istediğini vurguladı.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı