Ege Haberleri

  Gençlerin eserleri sergilendi

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ
  10.01.2015 - 01:10 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde açılan sergide görücüye çıkan eserler, 19 Ocak'a kadar açık kalacak sergi sonrası Ressam İbrahim Çiftçioğlu tarafından isteyenlere ücretsiz verilecek.

  Kırmızı Kapı Sanat Alanı'nda açılan sergiye; CHP'li Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan'ın da aralarında bulunduğu kalabalık bir topluluk grubu katıldı. Ressam İbrahim Çiftçioğlu'nun 1992 yılında yaptığı çalışmalardan oluşan ve birçok kez sergilenen 50 serigraf ipek baskı resim, ilgiyle incelendi.
  Gençlerin eserleri sergilendi
  DOSTLARININ EVİNDE GÖRMEK İSTEMİŞ
  İnsanlarla diyalog kurmanın, birlikte olmanın ve onlarla kucaklaşmanın vesileler yaratılarak gerçekleştirildiğine inandığını belirten Çiftçioğlu, "Bu eserler, Japonya'nın Tokyo ve Almanya'nın Duisburg şehirlerinde daha önce sergilendi. Bir sanatçının insan ruhunun mimarı olduğunu biliyorum. Espriyle söylemek gerekirse satılmayan resimler arşivimde kalacağına Datça'da dostlarımın evlerini süslemesini gerektiğini düşündüm. Yeni yılın, Türkiye'nin talancı, yağmacı ve her şeyi kendisine çıkar sayan dünyasından uzak bir gönül adamı, bir dost ve arkadaş olarak resimlerimi eşimle dostumla paylaşmak istedim" dedi.
  Gençlerin eserleri sergilendi
  BEĞENİLEN ESERLER İŞARETLENDİ
  Serginin resim severler tarafından gezilebilmesi için 19 Ocak'a kadar açık kalacağını ifade eden Çiftçioğlu, "Bugün serginin açılışına gelen sanatseverler, beğendikleri resimleri işaret edecekler ve isimlerini koyacaklar. Resimler 19 Ocak'ta kendilerine teslim edilecek. Çiftçioğlu ailesinin, yeni yıl armağanı olacak" diye konuştu.
  Resimleri olgunluk çağının ilk yıllarında yaptığını vurgulayan Çiftçioğlu, "Resimler, delikanlılığımın olgunlaşmış zamanına aittir. Bir yeryüzü dilidir. Kalitesinden eminim ve dünyanın her tarafında geçerli yönü var. Her birinin piyasa değeri bugün itibariyle en az 500 lira civarındadır" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı