Ege Haberleri

  Gençler geliyor

  Mete Tamer OMUR / HÜRRİYET
  26.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EXPO 2020’ye aday olan İzmir, uluslararası arenada önemli kurumlardan olan ve birçok ülkede temsilciliği bulunan JCI’nin dünya başkanını ağırlamaya hazırlanıyor.

  115 ülkede 200 bini aşkın üyesi bulunan, dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Genç Liderler ve Girişimciler Derneği’nin (JCI) dünya başkanı Bertolt Daems, hafta sonunda İzmir’de olacak. Daems, 28-30 Eylül tarihlerinde İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleşecek olan JCI Türkiye Genel Kurulu’na katılacak. JCI İzmir Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlikte, Dünya Başkanı Bertolt Daems’den EXPO 2020 adaylığı konusunda destek de istenecek.

  JCI İzmir evsahibi

  JCI Ulusal Genel Kurul Direktörü Evren Şen, her yıl gerçekleşen ‘Ulusal Olağan Genel Kurulu’nun bu yıl JCI İzmir’in ev sahipliğinde yapılacağını belirterek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’deki şubelerden yaklaşık 400 kişinin katılacağını söyledi. Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen onlarca proje ile daha iyi liderler ve daha iyi toplumlar yaratmaya kendini adayan JCI üyelerinin bu yıl ki genel kurulda özel bir konuğu ağırladığını dile getirdi Şen, “Derneğin uluslararası arenadaki başarıları ve ödülleri ile dünya yönetiminden gördüğü ilgi ve destek artarak devam ediyor. Genel Kurul boyunca İzmir’de bulunacak olan JCI Dünya Başkanı ile birçok görüşme gerçekleştirecek. İzmir’in EXPO 2020 adaylığı kapsamında kendisinden destek isteyeceğiz. Ayrıca uluslararası yöneticilerinde katılımını bekliyoruz. Bunun yanında Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da genel kurulda bir konuşma yapması gündemde” dedi.

  Başkan Seçilecek

  JCI Türkiye son yıllarda artan bir ivme ile daha da aktif bir hale geldiğini ve başarıyla hayata geçirdiği projelerden birçoğunun diğer ülkeler tarafından örnek alındığını ifade eden Şen, “Derneğin tüm ülkelerdeki JCI ekiplerinin çalışmalarını değerlendirerek verdiği ödüllerde Türkiye her yıl başarılarıyla öne çıkmış ve JCI’ın bulunmadığı birçok ülkede kuruluş çalışmalarına liderlik etmişti. Bu özverili çalışmaların ardından JCI’de yükselen bir yıldız haline gelen Türkiye ekibi, bu yılki Genel Kurul’da 2012’de öne çıkan projeleri, şubeleri ve üyeleri ödüllendirmenin yanı sıra, 2013 yönetimini seçecek. Bu genel kurulun bir diğer özelliği de ilk kez 2’nin üzerinde adayı yarışıyor olması. Şu anda 4 aday var” bilgisini verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı