Ege Haberleri

  Genç Werther’in Acıları büyüledi

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM (Muğla), (DHA)
  13.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bu yıl 10'ncusu düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından “Genç Werther’in Acıları” isimli gösteri sahnelendi.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi ile Bodrum Belediyesi işbirliğiyle bu yıl 10'ncusu düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından “Genç Werther’in Acıları” isimli gösteri sahnelendi.
  Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’ndeki gösteriyi aralarında gateteci ve televizyon programı yapımcısı Nebil Özgentürk ve eski bakanlardan İmren Aykut’un da bulunduğu yaklaşık bin kişi izledi. İki saatlik gösteride, Yelena Şekalyova’nın piyanosu eşliğinde dans eden balerin ve baletler izleyenleri hayran bıraktı. J. Wolfgang Von Goethe’nin eserinden uyarlanan, Yannick Bouguin tarafından koreografisi hazırlanan temsilde, Werther’in Chorlotte’ye duyduğu karşılıksız aşkı anlatıldı. Chorlotte’nin Albert ile evli olması nedeniyle hislerini bir türlü anlatamayan Werther’in daha fazla dayanamayarak, Chorlotte’ye aşkını itiraf etmesiyle pişman olması ve hayatına son vermesini anlatan temsil izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.
  10. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 14-15 Ağustos’ta İzmir Devlet Opera ve Balesi dansçıları ve konuk sanatçı Irek Mukhamedov ile sahne alacağı “Zorba” isimli bale gösterisi ile devam edecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı