Ege Haberleri

  Genç tasarımcıların Moskova çıkarması

  Hürriyet Haber
  10.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Olgay Ergin’in “Sinematik Gelinler” adlı ders projesi kapsamında hazırladığı gelinlik Rusya’da ilk kez düzenlenen “Moscow Luxury Wedding Fair”in afişinde yer aldı.

  İngiltere Kraliçesi 1. Elizabeth’in hayatının beyaz perdeye aktarıldığı “Elizabeth: Golden Age adlı film, İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Olgay Ergin’e esin kaynağı oldu.

  Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Olgay Ergin’in “Sinematik Gelinler” adlı ders projesi kapsamında hazırladığı gelinlik Rusya’da ilk kez düzenlenen “Moscow Luxury Wedding Fair”in afişinde yer aldı. Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şölen Kipöz tarafından yürütülen proje kapsamında hazırlanan gelinliğin yapım aşaması 1.5 ay sürdü. Sınıf arkadaşı Begüm Ünsal tarafından fotoğraf çekimleri gerçekleştirilen gelinlik, internette dikkat çekti. Deviantart.com adlı sitede gelinliğin fotoğrafına ulaşan tasarımcılar, facebook ve mail yoluyla Begüm Ünsal ile iletişim kurdu. Fuarın düzenleyicileri arasında olan Fransız tasarımcılar, internette gördükleri gelinliğe hayran olarak, Moskova Gelinlik Fuarı’nın afişinde kullanmak için izin istedi.
  Gelinliğin böylesine önemli bir fuarın afişinde kullanılmasının çok önemli olduğunu belirten Olgay Ergin, “Böyle bir teklif gelince çok şaşırdık. Gelinliği tasarlarken Elizabeth: Golden Age adlı filmden etkilendim. O dönemin yaşantısı ve kostümlerini çağımızın modern koşullarıyla birleştirerek gelinliği tamamladım” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı