Ege Haberleri

  Genç mühendislerin mezuniyet sevinci

  İZMİR, (DHA)
  11.07.2015 - 01:33 | Son Güncelleme:

  DOKUZ Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, düzenlenen törenle 662 mezununu yeni yaşamlarına uğurladı.

  Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezuniyet töreni, Tınaztepe Yerleşkesi Amfi Tiyatro’da gerçekleştirildi. 2014-2015 Öğretim Yılı’nda Mühendislik Fakültesi’ni başarıyla tamamlayan 662 mezun için düzenlenen törene; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Köse, Prof. Dr. Recep Yaparel, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güldem Cerit, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öcal Usta, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Orbay, öğretim üyeleri, meslek odaları temsilcileri ve mezunların aileleri katıldı.

  Mezunlar adına konuşma yapan fakülte birincisi Makine Mühendisliği Bölümü’nden Adnan Özden, "Dokuz Eylül Üniversitesi’nde aldığım eğitimi bundan sonraki hayatımda büyük bir onurla anacak ve bugün kazandığım ’makine mühendisi’ unvanını hayatım boyunca layıkıyla taşıyacağım" dedi. Dekan Prof. Dr. Ercüment Yalçın ise "45 yıllık geçmişe sahip fakültemizin 11 bölümünden genç mühendislerimizin sevincini paylaşmak, fakültemizin ülkemize kazandırdığı mesleğinde yetkin genç mühendisleri onurla ve gururla uğurlamak için buradayız. Bu gurur tablosunu yaratan mezunlarımız için her türlü fedakarlığı yapan aileler, şimdi evlatlarınızı birer mühendis olarak teslim ediyoruz, evlatlarınızla gurur duyabilirsiniz" dedi.

  Genç mühendislerin mezuniyet sevinci

  Genç mühendislerin hep birlikte okuduğu ’Mühendis Andı’nın ardından söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Köse ise "Dokuz Eylül Üniversitesi, Türkiye’deki 196 üniversite içerisinde gerek eğitim ve bilgi üretme gerekse de teknoloji ve içinde bulunduğu kente hizmet açısından her zaman en önde gelmiş üniversitelerden biridir" diye konuştu.

  Fakülteyi ilk üç derece ile bitiren öğrencilere plaket ve hediyeleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Köse tarafından verildi. Fakülte Birincisi Adnan Özden’in birincilik plaketini çakmasının ardından yüksek onur belgesi almaya hak kazanan başarılı öğrencilere ise plaketleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yaparel ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercüment Yalçın tarafından takdim edildi. Törende ayrıca 2015 yılında düzenlenen Disiplinlerarası Proje Yarışması’nda derece giren üç projenin sahiplerine de ödülleri sunuldu. Mühendislik Fakültesi Halk Oyunları Ekibi’nin sunduğu halk oyunları gösterisinin ardından tören, mezunların topluca sahneye alınarak, keplerin fırlatılması ile son buldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı