Ege Haberleri

  Genç kemancılar serftikalarını aldı

  Nilüfer DEMİR / BODRUM (Muğla), (DHA)
  07.08.2015 - 01:24 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde bu yıl 12’incisi düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Keman Masterclass öğrencileri, Earthbag Mini Hall’de konser verdi. Konserin sonunda Fransız kemancı Gilles Apap, öğrencilere sertifikalarını dağıttı.

  2006 Yılından beri 500 civarında genç yeteneğe sertifika veren Gümüşlük Festival Akademesi, bu yıl da flüt, keman ve piyano olmak üzere 3 dalda düzenlenen ustalık sınıflarıyla devam ediyor. Fransız kemancı Gilles Apap’ın eğitmenliğinde düzenlenen keman masterclass’ı, dün (cumartesi) festival kampüsündeki Earthbag Mini Hall’de bir konser verdi. Bu yıl yaşları 12 ile 25 arasında değişen 16 genç yeteneğin katıldığı keman masterclass’ına, Türkiye’nin çeşitli konservatuvarlarından öğrenciler ilgi gösterdi.

  Genç kemancılar serftikalarını aldı

  Genç yetenekler, masterclass’ta edindikleri bilgi ve tecrübeleri konserde sergilediler. Masterclass öğrencilerinin verdikleri konserde ilk olarak sahneye gelen Oya Çeki, Johann Sebastian Bach’ın, "Sarabande Si minör" adlı eserini seslendirdi. Ardından sahneye sırayla gelen Öykü Melis Şahin, "Giovanni Viotti"’nin, "Concerto no 22"; Bahar Yargı, Georg Friedrich Handel’in, "Sonat no 1 Sol minör, Op.10"; Gülfem Güler, Henryk Wieniawski’in, "Legende Op.17"; Arda İşkol, Niccolo Paganini’nin, "Caprice no 16"; Ece Naz Aydoğdu, Joseph Haydn’ın, "Concerto Sol Majör"; Didem Güzel, Wolfgang Amadeus Mozart’ın, "Violin Sonat Mi minör"; Ekin Kuzukıran, Johann Sebastian Bach’ın, "Concerto Mi Majör" ve Zeynep Yiğitoğlu, Antonin Dvorak’ın, "Humoresque" adlı eserini kemanla yorumladı. Çağdaş Holding’in sponsorluğundaki Gümüşlük Festival Akademisi’nde 16 Temmuz’da başlayan piyano masterclass’ı, Gülsin Onay eğitmenliğindeki 4. dönem öğrencilerinin bu akşam vereceği konser ve sertifika töreni ile sona erecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı