Ege Haberleri

  Genç dansçılar katılım belgelerini aldı

  İZMİR, (DHA)
  17.09.2015 - 17:21 | Son Güncelleme:

  İZMİR Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV) Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği işbirliğiyle gerçekleştirdiği Martha Graham Ekolü İKSEV'de atölye çalışmaları sona erdi. Atölyeye katılan 30 dansçı katılım belgelerini İKSEV'de düzenlenen törenle aldı.

  Genç dansçılar katılım belgelerini aldı

  28. Uluslararası İzmir Festivali'nde Martha Graham Dance Company'nin (MGDC) ECHO ve Bahar Ayini gösterilerinde baş dansçı olarak görev alan Tadej Brdnik ile dansçı ve koreograf Denise Vale'ın yönetiminde 9- 16 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılan "Martha Graham Ekolü İKSEV"de Atölyesinde teknik çalışmaların yanı sıra repertuar çalışmaları da yapıldı. Katılan dansçıların performansından, öğrenme isteklerinden ve gösterdikleri gelişmeden çok etkilendiklerini belirten Tadej Brdnik, "Birlikte çalıştığımız dansçıların İKSEV'in kendilerine sunduğu bu olağanüstü fırsatı çok iyi değerlendirdiğini düşünüyorum" dedi.

  İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper ise, "Dansçılarımız modern dans üzerine çok fazla eğitim alamıyorlar, onlara bu imkânı en iyi eğitmenlerle sağlamaya çalışıyoruz. Gençlerin dansa bağlılığı ve coşkusu harikulade, MGDC ile çalışmalarımız devam edecek" dedi.

  Çalışmaların çok verimli geçtiğini belirten dansçılar, "Hiç bitmesin istedik" diyerek İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper ve eğitmenlerine teşekkür etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı