Ege Haberleri

  Gelinlik Fuarı 5 yılda zirvede

  Burcu TANER-Cesur SERT / İZMİR, (DHA)
  17.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir dev bir fuara daha ev sahipliği yapıyor. Bu yıl beşincisi düzenlenen, sektöründe Türkiye’nin tek ihtisas fuarı, Avrupa’nın en büyüğü IF Wedding Fashion İzmir (Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı), Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın da katıldığı görkemli törenle kapılarını açtı.

  Organizasyona bu sene dokuzu yabancı toplam 188 firma katıldı. 104 şirketin başvurusu ise yer darlığından geri çevrildi. Sadece profesyonel ziyaretçiye açık fuara 44 ülkeden de alım heyeti gelmesi bekleniyor. Açılış kapsamında 2’nci Gelinlik Tasarım Yarışması’nda finale kalan tasarımlar da beğeniye sunuldu.

  Basamakları beşer onar çıktı

  Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye’nin gelinlik ihracatında hak ettiği yerde olmadığını söyledi, “Ancak önümüz açık. İnanıyorum ki, İzmir birçok konudaki ilk olma özelliğini ciddi şekilde koruyacak” dedi.Başkan Aziz Kocaoğlu da fuarın basamakları beşer onar çıktığını belirtti, “İzmir’de caddelerdeki gelinlik vitrinleri beşi altıyı geçmezken her 100 metrede bir gelinlikçi görüyorsunuz. Sektör para kazanıyor. Bu durum yerelde kalkınmayı hedefleyen bir başkan olarak beni sevindiriyor” dedi. İzmir fuarcılığının son iki yıldır altyapı eksikliğinden dolayı sıçrama yapamadığını dile getiren Kocaoğlu, Gaziemir’deki yeni fuar alanının nisanda inşaat ihalesine çıkılacağını da kaydetti.

  HEDEF MARKA YARATMAK

  · Türkiye Hazırgiyim ve Moda Federasyonu Başkanı Nedim Örün de Avrupa’nın en büyük gelinlik fuarı olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Örün, “Bundan sonraki hedefimiz, özgün tasarıma dayalı koleksiyonlarla marka yaratmak. Organik modada da İzmir’i merkez haline getirmek istiyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı