Ege Haberleri

  Geleneksel Türk Sanatları yeniden hayat buluyor

  Hürriyet Haber
  19.01.2015 - 11:24 | Son Güncelleme:

  SANATÇILAR Füsun Türkeli, Ebru Camkıran, İlkay Kanar ve Arya Kamalı'nın kurduğu İzmir Geleneksel Sanatlar Topluluğu (İGST), İzmir Ticaret Odası Sergi Salonu'nda tezhip, minyatür, çini, kaligrafi sergisi açtı.


  Toplam 21 sanatçının eserleriyle katıldığı serginin açılışını Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu yaptı. Serginin ve geleneksel sanatlar topluluğun kurucusu Arya Kamalı kuruluş amaçlarının İzmir'de geleneksel sanatlarla uğraşanları tanıştırmak ve eserleri hakkında sanatseverlere bilgi vermek olduğunu ifade ederek, "İzmir'de bu sanatı yapan birçok sanatçımız var. Amacımız İzmir'de bu sanatla uğraşanları biraraya getirip buluşturmak" diye konuştu.
  Açılış konuşmasının ardından Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu sanatçılar ile birlikte dolaşarak eserleri yakından inceledi, sanata ve sanatçıya yerel yönetim olarak destek olacağının altını çizdi. Toplam 80 eserin yer aldığı sergi 23 Ocak tarihine kadar açık kalacak.
  Sergide eserleri yer alan sanatçılar; Arya Kamalı, Aygün Selvitopu, Emre Öztürk, İlkay Kanar, Nilgün Erdoğan, Yücel Alkışoğlu, Melike Akkaya, Esra Çimen, Nesrin Kardeş, Hamza Gönül, Fatma Sarıbaş, Serpil Camkıran, Mehtap Araz, Gülnur Çavuş, İpek Özbudak, Mehmet Karaaylan, Burcu Gezer, Huriye Oğuz,Samile İlter ve Feride Köse.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı