Ege Haberleri

  Gece başka bir güzel

  Hürriyet Haber
  26.08.2015 - 13:56 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Balçova Teleferiği, rutin bakımın ardından yeniden hizmete başladı. 20 adet kabin led lambalarla ışıklandırılınca gece çok güzel bir görüntü oluştu.

  Gece başka bir güzel

  Deneme seferleriyle birlikte 3 aydır aralıksız çalışan Balçova Teleferiği, bakıma girmeden önceki 10 günlük sürede toplam 37 bin 811 biletli ziyaretçi taşıyarak tüm tahminleri alt üst etmişti. AB standartlarına uygun olarak tasarlanarak İzmir’e tekrar kazandırılan tesiste, saatte 1200 yolcu taşınabiliyor. 20 adet 8’er kişilik kabinler ile yapılan yolculuk süresi 2 dakika 42 saniye sürüyor. Teleferik sistemi, istasyonlar ve mesire alanı düzenlemesinin toplam maliyeti 15.5 milyon TL olarak gerçekleşti.

  Gece başka bir güzel

  5 yaş ve altındaki çocuklar için ücretsiz, iniş-çıkış ücreti 6 TL olan tesislere gelenlerin İzmir’in eşsiz körfez manzarasını kuş bakışı görebilmesi için, kabinlerden indikten sonraki giriş bölümünde seyir terası oluşturuldu.

  Gece başka bir güzel

  Bu bölgeye dürbünler yerleştirilerek manzaranın daha net görülmesi sağlandı. Ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için tesis içinde farklı noktalara alışveriş merkezleri kuruldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Teleferik Tesisleri, Pazartesi günleri dışında haftanın 6 günü hizmet veriyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı