Ege Haberleri

  Gazilerin günüydü

  DOĞAN HABER AJANSI
  20.09.2013 - 01:20 | Son Güncelleme:

  GAZİLER Günü nedeniyle dün Ege illerinde törenler düzenlendi.

  İzmir’deki törenlerde Vali Mustafa Toprak, Afganistan’da askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 12 Türk askerinden Personel Binbaşı Serkan Doğan’ın küçük kızı Ayça Umay’a ‘devlet övünç madalyası ve beratı’ sundu. Törende şehidin eşi Emel Doğan, kayınvalidesi Hatice ve kayınpederi Ahmet Yaman duygusal anlar yaşadı. Bazı askerlerin de gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

  Her zaman hatırlansın
  Manisa’daki törende konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Manisa Şube Başkanı Şener Tarım, gazilerin yalnızca özel günlerde değil, her zaman hatırlanması gerektiğini belirtip, “Şehit ve gaziye olan ilgisizlik şanlı tarihimize olan bağı koparır” dedi. Vali Abdurrahman Savaş, “Millet olarak her zaman kendi bağımsızlığımızı, vatanımızın birliğini ve bütünlüğünü koruma azmindeyiz. Şu unutulmasın, biz her zaman hazırlıklıyız” ifadelerini kullandı.


  İngiliz torunla

  Çanakkale’deki Gaziler Günü kutlamalarında en büyük ilgiyi Kıbrıs gazisi 64 yaşındaki Ahmet Tükel’in hem İngiliz, hem de Türk vatandaşı olan torunu, ‘Dur Yolcu’ isimli şiirinin sözlerinin ve ‘Çanakkale Geçilmez’ yazısının bulunduğu tişörtüyle 2.5 yaşındaki Robin Tükel Fradd gördü. Londra’da bir mühendislik firmasında müdür olan İngiliz babası Sam Fradd ve terapist annesi Nergiz Tükel Fradd’le törene katılan Robin, dedesinin mutluluğuna ortak oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı