Ege Haberleri

  Gazetecilikte 25 yılını dolduranlara plaket

  Hilmi DUYAR/BALIKESİR, (DHA)
  26.07.2012 - 10:21 | Son Güncelleme:

  Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin (BGC) City Meats Brasserie’deki iftar yemeğinden, meslekte 25 yılını dolduran gazetecilere plaket verildi.

  İftar yemeğine, Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Ak Parti Milletvekili Tülay Babuşçu, CHP milletvekilleri Haluk Ahmet Gümüş, Namık Havutça, Nedret Akova, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Balıkesir ve ilçelerinde görev yapan gazeteciler katıldı. Yemek sonrası meslekte 25 yılını dolduran 20 basın mensubuna onur plaketi verildi. Plaket töreninde, gazetecilerin sorunlarını dile getiren BGC Başkanı Ramazan Demir, Ak Parti İktidarının kaldırdığı gazetecilerin yıpranma hakkının tekrar geri verilmesi için milletvekillerinden destek istedi. Basın mensuplarının çok zor koşullarda görev yaptığını kaydeden Demir, “Büyük bir özveriyle görev yapan meslektaşlarımız için vazgeçilmez hak olan yıpranmanın tekrar iadesi için, başta Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı A. Edip Uğur ve diğer milletvekillerinden destek bekliyoruz. Yıpranma hakkı geri verilirse, 10 Ocak ve 24 Temmuzların tekrar bayrama dönüşeceğine inanıyorum” dedi.
  CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, konuyla ilgili TBMM Başkanlığı'na verdikleri önergenin takipçisi olduklarını söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı