Ege Haberleri

  Garip kuşa sıcak yuva

  Hürriyet Haber
  26.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MUĞLA Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Yuvası'nda kalan Emine Keş, mutluluğu protokolün duyarlılığı ile yakaladı. Anne ve babasından iki yıl önce ayrılarak yuvaya alınan 19 yaşındaki Emine, Milli Eğitim Müdürlüğü'nde işe başladı. Genç kız, eğitim seminerinde öğretmen Mehmet Kurtyemez ile tanıştı.

  BİRBİRLERİNE gönül verip, 24 gün içinde evlilik kararı alan, ancak birikimleri olmayan çifte, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Alparslan sahip çıktı. Hayırsever Suat Dereli Emine'nin çeyizini hazırlayıp, düğün masraflarını karşıladı. Vali Lütfi Yiğenoğlu televizyon aldı.

  YİĞENOĞLU ayrıca Alanya'daki 5 yıldızlı Özkaymak Oteli'nde üç günlük balayı armağan etti. Milli Eğitimi Müdürü Nalan Ceyhan, düğün için öğretmenevini tahsis etti. Jandarma Alay Komutanı Albay Erol Tuna orkestra, Emniyet Müdürü Muhittin Yegül kamera ve fotoğraf çekimini üstlendi.

  EMİNE ile Mehmet'in düğününde Vali Yardımcıları Selami Abban, İsmail Kaya, Fazlı Akgün, Emniyet Müdürü Yegül, Belediye Başkan Vekili Arif Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Dikmen, Ağır Ceza Reisi Mehmet Mutlu, Rektör Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı, Albay Tuna da katıldı.

  MARMARİS Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde 27 yaşındaki öğretmen Mehmet Kurtyemez ile evlenerek çocuk yuvasından dünyaevine geçen Emine Keş, mutluluğunu ifade edecek kelime bulamadığını söyledi. Güzel Emine, ‘‘Sanki bu yaşadıklarımızın hepsi hayal, güzel bir rüya. O rüyadan uyanmak istemiyoruz. Hayatımız boyunca mutlu olacağımıza inanıyoruz. Bize yardım elini uzatan, destek veren herkese şükran borçluyuz'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı