Ege Haberleri

  Garip ama gerçek

  Hürriyet Haber
  31.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KSK’nin son bombası Ariza Makukula’nın Manisaspor’dan yeşil kırmızılı kulübe transferinde ilginç bir olay yaşandı.

  Sözleşmesi gereği siyah-beyazlı kulüpten bu sezon 950 bin Euro alması gereken Portekizli yıldız, bir süre önce parası ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı feshedip, 203 bin Euro gibi son derece düşük bir ücretle Karşıyaka’ya transfer oldu.
  FIFA’YA BAŞVURDU
   FUTBOL çevreleri “Süper Lig gol kralı” apoletli yıldızın 203 bin Euro’ya “Evet” demesine şaşırırken, Portekizli futbolcunun bu parayı Manisaspor’dan alması gereken 950 bin Euro’dan düşüp, kalan 747 bin Euro’yu yine eski kulübünden tahsil etmek için FIFA’ya başvurduğu öğrenildi. Makukula’nın başvurusunda, “Futbol hayatımı sürdürebilmek için KSK ile anlaştım. Ancak Manisaspor’daki haklarımı istiyorum” dediği bildirildi.
  HAKLI BULUNUR
   HUKUKÇULAR, Makukula’nın talebinde haklı olduğunu belirterek, “Manisaspor kulübü, bu futbolcuyu oynatsa da, oynatmasa da sözleşmede yazılı 950 bin Euro’yu ödeyecekti. Ancak parasını alamadığı gerekçesiyle mukavelesini feshedip 203 bin Euro’ya KSK’ye giden oyuncu, haksız fesihe sebebiyet verdiği için aradaki farkı Manisaspor’dan talep etmiş. FIFA da büyük olasılıkla futbolcuyu haklı bulup, paranın ödenmesine karar verir” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı