Ege Haberleri

  Gar'dan mesaj

  Tufan HAMARAT - Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  13.10.2015 - 17:32 | Son Güncelleme:

   ANKARA’daki terör saldırısının ardından önceki gün İzmir’de yapılan tepki yürüyüşü dün tekrarlandı.

  DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı üzerine yaklaşık 5 bin kişi Gündoğdu Meydanı’nda toplandı. Gruba, CHP Milletvekili Musa Çam, HDP milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü ve Müslüm Doğan da destek verdi. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nden Alsancak Garı’na yürüyen ve ‘Barış’ çağrısı yapan topluluk adına ortak basın açıklamasını KESK Dönem Sözcüsü Bahri Akkan yaptı.

  Gardan mesaj


  Garların kavuşma ve ayrılıkların en iyi görüldüğü yer olduğunu belirten Akkan, “Bazen bir başka şehirden gelen sevdiğimizi buralarda karşılar, bazen de gideni uğurlarız. Buluşma noktaları olarak da kullanırız. Biz de 10 Ekim’de Ankara Tren Garı’nın önünde buluştuk. Barış özlemiyle gelen on binlerce dostumuzla, yoldaşımızla bir araya geldik. Barışa kavuşma çabasında buluştuk. Ancak aynı yerde 100’den fazla insanımızdan ayrıldık, onları bir garın önünde bıraktık. Ankara Tren Garı bundan sonra aklımızda maalesef hep bu haliyle kalacak.

  Gardan mesaj

  O garın önünde bıraktıklarımız arasında Birleşik Taşımacılık Sendikası’nın 10’dan fazla üyesi de vardı. Can alanlara Ataol Behramoğlu’nun dizeleriyle seslenmek isterim: Ve cellat uyandı yatağında bir gece, ‘Tanrım’ dedi, ‘Bu ne zor bilmece, öldükçe çoğalıyor adamlar, ben tükenmekteyim öldürdükçe.’ Biz korkmuyoruz, çoğalıyoruz. Biz çoğaldıkça onlar azalacak. Mücadele ettikçe barışa daha çok yaklaşacağız” dedi.

  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı