Ege Haberleri

  Gamzeli Güzel'in rüyası: Bahar Öztan

  Hürriyet Haber
  29.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  1961 yılında İskenderun'da doğdu. Memur babası Arif Cerrahoğlu, annesi Aysel Hanım'ın 2 kız, 2 erkek çocuğunun en büyüğü. İlkokulu İskenderun'da, orta ve liseyi İstanbul'da okudu. İlk kez 1980 yılında şampuan reklamıyla kamera karşısına geçti. Aynı sene 2 yıl süren ilk evliliğini yaptı. 1981 yılında ‘‘Şaşkın Milyonerler’’ isimli filmle sinemaya atıldı, 1987'de İzmir Fuarı'nda ilk kez sahneye çıktı. Sahne, film ve dizi çalışmaları 1993 yılına kadar devam etti. O sene Yavuz Çolak'la evlendi, 1996 yılında oğlu Yiğit doğdu.

  UZUN saçlarını sallayarak televizyon ekranına çıkan Bahar Öztan, 80'li yıllarda herkesin evine konuk oldu. Aslında şampuan reklamı yapıyordu. Türk kadınının hayalindeki tekmil saç modeliydi sanki. Gamzeleri sinemacıların dikkatini çekti. İnsanın içini ısıtan genç kız, hızla büyüyüp Yeşilçam'ın aranan yıldızları arasında parlamaya başladı.

  SANAT YILLARI

  1981 yılında Ahu Tuğba, Abdullah Şahin ve Enver Demirkan ile ilk filmi ‘‘Şaşkın Milyonerler’’ de oynadı. Ardından ‘‘Serçeler Göç Etmez’’, ‘‘Kıbrıs'ta Vuruşanlar’’, ‘‘Sönmüş Ocak’’ gibi televizyon dizilerinde de rol alarak şöhret basamaklarında yükseldi. 1987 yılında İzmir Fuarı'nda ilk kez sahneye çıktı. İşin hafife alınacak bir iş olmadığını anlayan Öztan, Melahat Pars gibi hocalardan Türk Sanat Müziği dersleri aldı. Günde en az beş saat solfej, usül, ses temrinleri çalıştığını anlatan Bahar Öztan, sanatçı kimliğini benimsediğini söylüyor. Gamzeli Güzel'in kısa sayılabilecek sanat yaşamında yer alanlar bunlar. Nasıl Bodrumlu olduğunu, neler yaşadığını kendisinden dinliyoruz:

  ‘‘HER ülkeye gittim. Almanya konserimde Yavuz Çolak ile tanıştım. İstanbul'da ilerleyen arkadaşlığımız 1993 yılında evlilikle noktalandı. Eşim benim sahneye çıkmama karşıydı. Onun da etkisiyle sahne ve film çalışmalarımı bıraktım. Ama içimde o sevgi devam ediyordu. Yavuz'u ikna etmiştim ki, oğlum Yiğit dünyaya geldi. Yiğit'le birlikte günümün 24 saati ipotek altına alındı, sanat dünyasına veda ettim ama hala içimdeki sevgi devam ediyor.’’

  VE BODRUM...

  1989'da Yalıkavak'ta deniz kenarında bulduğu arsayı satın alan Bahar Öztan'ın apart bina inşaatı 1991'de bitti. Bitişikteki 15 odalı binayı da alıp, Spring Otel adıyla turizme atıldı.

  ‘‘GERİYE dönüp baktığımda, kısa da olsa yorucu yıllar geçirdiğimi, bu kadar çalışmanın beni yıprattığını düşündüm. oteli kiraya verdim, bu yıl da satmayı kararlaştırdık. Eşim Yavuz da, Bodrum'u çok sevdiği için burayı yuva olarak seçtik’’ diyen Öztan, Bodrum'u terketmeyi de düşünmüyor.

  BODRUM'DA mimar arkadaşıyla birlikte kreş açıp çocuklarla ilgilenmeye başlayan Bahar Öztan, gelecek günlerde de bu güzel yer için sosyal çalışmalar yapmayı düşünüyor.

  BİTTİ

  Şampuan reklamından doğan bir yıldız olarak 20 yıl önce Türk halkının tanıdığı Bahar Öztan, hayallerine tek tek kavuştu. Evlilik, Bodrum, ev ve bir otel. Hepsi ‘Gamzeli Güzel’ in hayalleriydi, gerçek oldu...

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı