Ege Haberleri

  Futbol maçı değil, matematik ligi

  Hürriyet Haber
  03.02.2015 - 01:20 | Son Güncelleme:

  İZMİR'deki Gelişim Koleji'nin, matematiği sevdirip, birlikte ve farklı düşünme yeteneklerini geliştirmek amacıyla düzenlediği Matematik Ligi, bir futbol maçı atmosferinde geçiyor. Çift devreli lig usulüne göre organize edilen ligde, play-off serisi de oynanırken, öğrenciler sporcu, öğretmenler hakem, okuldaki diğer öğrenciler ise taraftar oluyor.

  Matematik Ligi'nin bu yıl 8'incisi düzenleniyor. A Grubu'nda Gelişim Koleji, Özel SEV Ortaokulu, Özel Yücel Tonguç Ortaokulu ve Özel Nokta Ortaokulu, B Grubu'nda ise Özel Türk Koleji, Özel Rota Ortaokulu, TAKEV ile Özel Ege Ortaokulu yer alıyor. Sorular, Dokuz Eylül Üniversitesi İlköğretim Matematik Bölümü ve Üstün Zekalılar Anabilim Dalı'nda görev yapan öğretim üyeleri tarafından hazırlanıyor.

  Ligin ilk yarısı, geçtiğimiz günlerde oynandı. İkinci yarı heyecanı 19 Mart'ta iki ayrı okulda yaşanacak. Play-Off diye adlandırılan şampiyonluk serisi ise 14 Mayıs'ta Gelişim Koleji'nde oynanacak. Bu zorlu seride mutlu sona ulaşan takım, Gelişim Koleji'nin organize ettiği Matematik Ligi'nin 8'incisinde şampiyonluk kupasını kaldırıp okuluna götürecek. Eş zamanlı olarak lise düzeyindeki Matematik Ligi'nde de şampiyonluk kupası sahibini bulacak.
  Futbol maçı değil, matematik ligi
  Gelişim Koleji Kurucusu Serdar Öner, dersleri tek düzelikten sıyırıp popüler ve keyifli bir hale getirmeyi hedeflediklerini söyleyerek, "Geleceğin yöneticileri olan gençlerimize, matematik aracılığıyla ve sportmenlik çerçevesinde, pozitif değerler üretebilecekleri bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. İzmir'in saygı eğitim kurumlarının bir arada yarıştığı Matematik Ligi'nin bizlere ve çocuklarımıza pozitif geri dönüşümü mutluluk verici. Çünkü, buraya gelen herkes biliyor ki sonuç ne olursa olsun hepimiz kazanıyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı