Ege Haberleri

  Fuarın gözdesiyiz

  Ahmet AKTAŞ / ÇEŞME, (DHA)
  19.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Londra’da düzenlenen World Travel Market Turizm Fuarı’nda, İzmir İl Turizm Müdürlüğü ile Çeşme Turistik Otelciler Birliği’nin standları yoğun ilgi gördü.

  Çeşme Turistik Otelciler Birliği’nin (ÇEŞTOB)  Başkanı Veysi Öncel, WTM turizm fuarına ÇEŞTOB başkanı olarak 13. kez, bireysel olarak ise 16. kez katıldığını belirterek, “WTM bu yıl oldukça yoğun ve hareketli geçti. Türkiye pavyonuna da bu hareketlilik yansıdı. ÇEŞTOB haricinde İzmir İl Turizm Müdürlüğü adına açılan standta da başarılı tanıtım yapıldı. Çeşme standında Altın Yunus, Sheraton Çeşme, Pırıl Hotel ve Sisus Hotel tanıtım yaparken ÇEŞTOB üyesi otellerin de broşürleri dağıtıldı” dedi.
  İki önemli müjde
  Bu yıl WTM Fuarı’nın iki önemli müjdesi olduğunu vurgulayan Öncel şöyle konuştu:
  “Birincisi, 2010 yılı için alınan ön rezervasyon talebindeki artış oldu. Yaklaşık olarak yüzde 40-45’leri aşan bir rakam söz konusu. İkinci güzel haber ise yaklaşık 20 yıldır Çeşme’ye girmeyen Thomson firmasının 2011 yılı için Çeşme’yi portföyüne dahil etmesiydi. Thomson, TUİ’nin satın aldığı dünyanın en büyük tur operatörlerinden birisi. Çok eskiden Çeşme’ye garantili olarak gelir, anlaşmalı otellerin tümünü kapatırdı. Bu son derece önemli bir gelişme.”
  Yedi uçak ilave
  Çeşme’ye en fazla İngiliz turist getiren Thomas Cook’un kontrat menajeri Graham Bedford ile yaptıkları ikili görüşmeden müjdeli haber çıktığının altını çizen Öncel, “Bedford bize, Çeşme’nin önünün açık olduğunu, Adnan Menderes Havaalanı’na inen uçak sayısına yedi uçak daha ilave edildiğini, bunun da yaklaşık yüzde 80’e varan bir artışı ifade ettiğini belirterek Çeşme’nin 2010’da iyi bir sezon geçireceğini müjdeledi” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı