Ege Haberleri

  Fuar ve kongre bir arada

  DHA
  07.10.2015 - 13:49 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen KentExpo - 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı ile İZSU Genel Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen yarın (perşembe) açılacak 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Kongresi’ne 350’ye yakın belediye başkanı ve bürokrat geliyor.

  Türkiye Belediyeler Birliği "KEBB Mevzuat Bilgilendirme" ve Ege Belediyeler Birliği toplantılarının gerçekleştirileceği fuar ve kongreye, 82 il ve ilçe belediyesinden 36’sı belediye başkanı olmak üzere 350’ye yakın bürokrat katılacak. Ana teması "Su ve Atık Yönetimi" olan KentExpo, 8 - 11 Ekim 2015 tarihleri arasında fuarizmir’in C holünde gerçekleştirilecek. Fuar ile eş zamanlı olarak 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Yönetimi Kongresi fuarizmir’in D holünde organize ediliyor.

  KentExpo’ya başta Türkiye olmak üzere ABD, Almanya, Avusturya, Fildişi Sahilleri, Finlandiya, Macaristan, Polonya, İsveç ve İtalya’dan 92 firma katılıyor. Macaristan’ın Partner Ülke olduğu KentExpo - 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı’nda, Türk-Macar Su Çalışma Grubu’nun ilk toplantısı da gerçekleştirilecek. Macaristan, gerek delegasyon düzeyinde gerekse katılımcı firmalarıyla KentExpo Fuarı’na damga vuracak. Macaristan delegasyonuna rehberlik edecek Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Dr. Petra Pana, KentExpo Fuarı’na katılacak. Budapeşte Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanal İdaresi bitkisel arıtma sistemlerini fuarda tanıtacak.

  Etiketler: izmir , fuar izmir , kongre
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı