Ege Haberleri

  Fuar ve kongre bir arada

  İZMİR, (DHA)
  18.07.2015 - 01:32 | Son Güncelleme:

  İZMİR, uluslararası bir kongre ve önemli bir fuara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından organize edilen Kent Expo - 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı ile İZSU Genel Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek olan 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Yönetimi Kongresi, 8 - 11 Ekim 2015 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleşecek.

  Eş zamanlı düzenlenecek olan fuar ve kongre ile sektörün önde gelen yerli ve yabancı firmaların yerel yönetim temsilcileri ile buluşacakları uluslararası bir platform olması hedefleniyor. Fuara tüm sektör paydaşlarını davet eden İZFAŞ, sektörün hedeflerine uygun olarak yurtiçi ve yurtdışı hedef pazarlarda tanıtım çalışmalarını sürdürüyor.

  Fuar ve kongre bir arada

  Kent Expo - 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı’nın teması bu yıl "Su ve Atık Yönetimi" olacak. Tema kapsamında doğal kaynakların hızla tükenmekte olduğu günümüzde azalan su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir kullanımına, çevre ve insan sağlığına zarar vermeden su ve atık yönetiminin sağlanmasına dikkat çekilecek. Yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynakları ve yönetimi perspektifi ile yerel yönetimlere çözümler Kent Expo fuarında sunulacak.

  Fuar ve kongre bir arada

  Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar alanı fuarizmir’in C holünde organize edilecek Kent Expo fuarı bir yandan yerel yönetimlerin gereksinim duydukları en yeni teknolojilere ulaşmalarına katkı koyarken bir yandan da katılımcı firmalara kendilerini başta belediyeler olmak üzere tüm ilgililere tanıtma olanağı sunacak.

  Öte yandan su yönetiminin küresel, bölgesel ve bireysel boyutlarının ele alınacağı kongrede; su kaynakları, su tasarrufu, sel sularının kontrolü/yönetimi, geri kullanım, su stratejileri, sürdürülebilir altyapı ve kamu hizmetleri, enerji verimliliği konularına yer verilecek. Uluslararası konukların ağırlanacağı fuar ve kongre ile dünyadaki gelişmeler aktarılacak.

  Fuar ve kongre bir arada

  Sadece profesyonel ziyaretçiye açık olan fuarda; Belediyeler, Belediye Birlikleri, Belediye ve Ulaşım Araçları, Kent Mobilyaları, Park ve Bahçe Düzenlenmesi Ekipmanları, Belediye Demirbaş ve Tüketim Malzemeleri, Güvenlik, Yangın, İş Sağlığı ve Güvenlik Sistemleri, Su ve Su Arıtma, Atık Su Arıtma, Su Dağıtımı ve Kanalizasyon, Sel Önleme ve Su Havzaları Koruma ve Kontrolü, Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm, Güneş Enerjisi ve Yeşil Enerji başta olmak üzere yerel yönetimlerin gereksinim duydukları ürün ve hizmetler sergilenecek.

  Fuar ve kongre bir arada

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı