Ege Haberleri

  Fuar heyecanı başlasın

  Hürriyet Haber
  25.08.2015 - 13:05 | Son Güncelleme:

  İzmir Enternasyonal Fuarı öncesi Konak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler uluslararası organizasyona ev sahipliği yapacak Kültürpark ve çevresinde geniş kapsamlı bir temizlik çalışması başlattı.

  Fuar heyecanı başlasın

  Bu yıl 84’üncü kez düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı’na ev sahipliği yapacak olan Kültürpark’ta hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, Konak Belediyesi de fuar ziyaretçilerinin daha temiz ve sağlıklı bir ortamda hareket edebilmeleri adına hummalı bir çalışma başlattı. Günlük rutin çöp toplama ve süpürge işlemlerine ek olarak açılış öncesi ve fuar süresince Kültürpark ve çevresinde kapsamlı temizlik başlatıldı. Türkiye’nin en önemli fuar organizasyonlarından biri olan ve her yıl 2 milyona yakın ziyaretçiyi ağırlayan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın yapıldığı Kültürpark ve çevresinde başlatılan temizlik çalışmaları kapsamında belediye ekipleri fuarın çevresindeki kaldırımları tazyikli su ile yıkadı. Kültürpark’ın 9 Eylül, Lozan, Montrö, Cumhuriyet, 26 Ağustos kapıları ile çevresi temizlendi. Fuar alanı ile sınırlı kalmayan ekipler Alsancak semtinde de sabah temizliği yaptı.

  Fuar heyecanı başlasın

  Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, "İzmir Enternasyonal Fuarı kentimizin önemli bir markasıdır. Bu yıl 84’üncüsünü düzenlediğimiz bu büyük organizasyonun ilçemizde yapılıyor olması bizler için büyük bir gururdur. Büyükşehir Belediyemiz öncülüğünde yürütülün bu dev organizasyon öncesi biz de konuklarımızı daha temiz ve sağlıklı bir ortamda ağırlamak için çalışmalarımızı arttırdık" dedi.

  Fuar heyecanı başlasın

  Konak Belediyesi de her yıl olduğu gibi bu yıl da fuardaki yerini alacak. ’Bir Ömür Konak’ temasıyla ziyaretçilerini kabul edecek olan Konak Belediyesi standında her gün birçok farklı etkinlik gerçekleştirilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı