Ege Haberleri

  Fuar 2000 özel

  Hürriyet Haber
  06.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Caz eşliğinde araç tanıtımı

  İZMİR Fuarı'nas 28 yıldır aralıksız katılan MANAŞ, yeni ürünlerini caz müziği eşliğinde tanıttı. Standda düzenlenen ve Sedat Yüce, Zafer Çebi ve arkadaşlarının müziğiyle renklenen tanıtıma MAN Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Schubert, Yönetim Kurulu Üyesi- İşbankası Genel Müdür Yardımcısı Haluk Lütfi Somersan, Yönetim Kurulu üyeleri, MANAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Wolfang Fahrnberger, üyeleri Norbert Otto Mast ve Tunç Koman ile MAN yetkili satıcıları katıldı.

  Fahrnberger, MANAŞ otobüslerinin Avrupa'da 12 sınıfta 170 araç arasında 3 birincilik, 4 ikincilik, bir üçüncülük aldığını, siparişlerin geçen yıla oranla artığını söyledi. Mehmet KURT

  Makyaj yarışı

  DOĞAN Yayıncılık Standı'nda, Hey Girl Dergisi'nin etkinlikleri özellikle genç kızların ilgisini çekiyor. Son olarak makyaj yarışması düzenlendi. Nurdan Kırmızı, Berna Butel, Sibel Karakaya ve Eda Dinçbudaklı, 10 dakikada en iyi makyajı yapmak için uğraştı. Hey Girl Dergisi Yayın Yönetmeni Ethel Kohen ve Sedef Parfümeri Guerrian Uzmanı Nilay Akgül 4 genç kızın makyajını inceledi ve birinciliği Eda'ya verdi. Heyecanlı olduğu gözlenen Dinçbudaklı, ödül olarak Guerrian ürün seti ve Hey Girl Dergisi kazandı.

  Eda BERKBAYRAK

  Tolga yaşamak oynamak istiyor

  İZMİR Uluslararası Fuarı, 5 yıldır böbreklerinden birinin çürümesi yüzünden ölümle pençeleşen 9 yaşındaki Tolga Altaş'a umut oldu. Tolga'yı yaşatacak ameliyat için 20 milyar lira gerekmesi üzerine İzmir'e gelen ağabey Ender, Sanat Sokağı'nda yardım konseri düzenledi. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü izinli konserde anne Nermin Altaş, ‘‘Oğlumun yaşaması için desteğinizi esirgemeyin’’ dedi. Ziyaretçiler, sahnedeki boş gitar kılıfını kısa sürede bağışla doldurdu.

  Arkadaşları için sergi

  CELAL Atik Spor Salonu'nun yanında açtıkları standda el emeği ürünlerini satan Bornova Erkek Yetiştirme Yurdu'nun gençleri, üniversite sınavını kazanan arkadaşlarına katkı sağlıyor. Deri duvar süsleri, anahtarlık ve çantaların yanısıra gümüş takılardan elde edilecek gelirle arkadaşlarının okul masraflarını ve harç paralarını karşılamayı hedefleyen gençler, ziyaretçilerin kendilerine kimsesiz gözüyle bakmasından yakınıyor.

  Ebru KAMANLIOĞLU

  Nostaljik traş keyfi

  İZMİR Fuarı'nın Sanat Sokağı'nda stand açan Antikacı Hasan Özkan, 70 yıl öncesinin berber dükkanında ziyaretçilerine nostaljik traş keyfi yaşatıyor. Duvar aynasından usturasına, traş tasından önlüğüne tüm eşyaların ve malzemenin antika olduğu dükkanda 20 yıllık berber Hüseyin Usta, meraklıları traş ediyor.

  Doruknet İzmir’de

  TÜRKİYE'nin ilk internet servis sağlayıcısı olarak 1993'ten bu yana hizmet veren Doruknet, 69. Uluslararası İzmir Fuarı'nda stand açtı. Haziran ayından itibaren hizmet ağına İzmir'i de katan Dorukent'in, yedi bölgede 11 pop noktasıyla sunduğu hizmetin kalitesini arttırarak sürdüreceği açıklayan Satış Sorumlusu Güler Öztutan, her altı aboneye bir modem tahsis edildiği belirtti.

  Alçıda tarih

  MİTOLOJİK kahramanların heykellerini ve savaş figürlerinin tablolarını arayanlar Sanat Sokağı'ndaki Opal Stones Standı'na geliyor. Kazılardaki buluntuların, taşların üzerine işlenmiş tarihi figürlerin, mitolojik kahramanların alçı üzerine yapılmış kabartmalarının yeraldığı standa ilgi yoğun. Stand yetkilisi Bülent Gürakın, üzerinde savaş figürünün yeraldığı 65 milyon liralık kabartmanın en gözde parçası olduğunu belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı