Ege Haberleri

  Fransızlar Sarıgöl’de

  Vehbi SARIHAN / SARIGÖL, (DHA)
  23.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fransa’nın Bordeaux Üniversitesi öğrencileri Azzouguen Jordan, Rezack Remi, Elies Elsa, Mazens Jessica ve Boutin Marion Sarıgöl’e geldi. Bağlara, kilim dokuma atölyelerine giden öğrenciler biber kurutulmasını gördü.

   


  İSTANBUL’daki Arbatu Turizm’de çalışan Sarıgöllü Erdoğan Horasan, tanıtıma katkı için Fransa’nın Bordeaux Üniversitesi öğrencileri Azzouguen Jordan, Rezack Remi, Elies Elsa, Mazens Jessica ve Boutin Marion’u ilçesine gönderdi.
  Şirketin temsilcisi Muzaffer Akça’nın rehberlik yaptığı öğrenciler Dışkahveler Hüseyin Gümüşlü Camisi’ni ziyaret etti, bol bol fotoğraf çektirdi. Sarıgöl’de yürürken “Fransalının Yeri” lokantasını gören öğrenciler burada işyeri sahibi Mustafa Yılmaz ile bir süre Fransızca sohbet etti. Ardından üzüm bağlarına ve kilim dokuma atölyelerine giden gençler, biber kurutulmasını da gördü.
  Rehber AAkça, öğrencileri Alaşehir, Salihli ve Pamukkale’ye götüreceğini söyledi. Öğrencilerden Mazens Jessica da, “Sarıgöl çok güzel bir ilçe. Sakin, insanları cana yakın. Özellikle üzümleri ile ünlü. Bizim Bordeaux kentinde de üzüm var ama şarabı meşhurdur. Sarıgöl’ün camisi bizi etkiledi. Muhteşem bir yapı” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı