Ege Haberleri

  Fransız kardeş

  Mehmet ÇİL/DATÇA (DHA)
  30.09.2013 - 01:26 | Son Güncelleme:

  Datça'ya Fransa Buxerolles kentinden dosluk ziyareti.


  FRANSA'nın Buxerolles kenti Belediye Başkanı Jean Louis Chardonneu ve beraberindeki heyet, 21 yıl önce kardeş olduğu Muğla'nın Datça İlçesi'ne ziyarete geldi.
  Buxerolles Belediye Başkanı Jean Louis Chardonneu ve beraberindekilerin Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan'ı (CHP) makamında ziyareti sırasında dostluk rüzgarları esti. Fransa'yla Türkiye arasındaki kardeş kent uygulamalarının artmasını istediklerini belirten Buxerolles “Belediye başkanı olarak ilişkilerimizin güçlenmesi için elimden geleni yapacağım. İki belediye başkanı olarak aynı gemide gibiyiz. Çünkü 6 ay sonra ben de seçimlere katılacağım. Biz olsak da olmasak da iki kardeş kent arasındaki dostluğun dünya var oldukça devam etmesini arzu ediyoruz” dedi.
  Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan da iki kardeş kent arasındaki ilişkilerin özellikle son üç yıldır artarak devam ettiğini belirterek, “Datça'ya değişik Avrupa ülkelerindeki kentlerden kardeş olma teklifleri geliyor. Ancak, bize tek bir kardeş kentin yeteceği inancındayız. Buxerolles'in dışında başka bir kardeş kent uygulamasına sıcak bakmıyoruz. Datça'yla Buxerolles arasındaki bu ilişkinin örnek alınacağı inancındayım” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı