Ege Haberleri

  Fransa’nın Gordes’i oldu Manisa’nın Gördes’i

  Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)
  26.09.2013 - 01:15 | Son Güncelleme:

  MANİSA İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Marka Şehir Manisa” kitapta, Gördes ilçesinin fotoğrafı yerine, Fransa’nın turistlik Gordes Köyü’nün fotoğrafının kullanıldığını ortaya çıktı.

  50 bin adet basılan kitap Manisa’daki öğrencilere, tur şirketlerine ve pek çok resmi kuruma gönderilmişti.

  Fransa’nın Gordes’i oldu Manisa’nın Gördes’i

  Manisa eski Valisi Halil İbrahim Daşöz’ün önderliğinde başlatılan 251 Bin Dev Öğrenci Projesi kapsamında hazırlanıp, bastırılan “Marka Şehir Manisa Dev Öğrencinin Turizm El Kitabı’nda büyük bir yanlışlık yapıldığı ortaya çıktı. Manisa merkez dahil tüm ilçelerin turizm yerlerini gösteren 248 sayfalık turizm el kitabının tanıtımı Valilik tarafından yapılmış ve öğrencilere 5 lira karşılığında satılmıştı.

  Fransa’nın Gordes’i oldu Manisa’nın Gördes’i

  Manisa Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve 50 bin bastırılan kitapta yapılan yanlışlık şaşırttı. Tüm ilçelerin tanıtıldığı kitapta Gördes ilçesinin bulunduğu kısımda ilçenin fotoğrafı yerine Fransa’nın Provence bölgesinde yer alan Luberon Gordes olarak bilinen turistlik köyünün fotoğrafı kullanıldı. İki köyün isminin birbirine yakınlığı ise şaşırtan başka bir unsur oldu.

  Fransa’nın Gordes’i oldu Manisa’nın Gördes’i

  İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, hatanın kitap hazırlanma aşamasında ajansın kullandığı yanlış fotoğraftan kaynaklandığını belirtti. Karaköse, “Bizim Fransa’nın köyünü tanıtmak gibi bir durumumuz yok. Kitap bir çok kez kontrolden geçmesine karşın yaklaşık 4 santimlik fotoğraf gözden kaçmış. Bu ajanstan kaynaklanan bir durum. Konuyla ve kullanılan fotoğrafla ilgili araştırma başlattık” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı