Ege Haberleri

  Fotoğraf tutkunları `4 Mevsim Aliağa' için yarışacak

  HÜRRİYET / İZMİR
  28.09.2015 - 11:18 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Aliağa İlçesi'nde kente ait bir görsel bellek oluşturmayı hedefleyen Aliağa Belediyesi, '4 Mevsim Aliağa' temalı amatör fotoğraf yarışması düzenliyor. Yarışma ile endüstri kenti Aliağa'nın sanayi dışındaki doğal güzellikleri ortaya çıkarılacak.

  Fotoğraf tutkunları `4 Mevsim Aliağa için yarışacak


  Aliağa'nın dört mevsimini anlatan fotoğrafların katılacağı 2'nci Amatör Fotoğraf Yarışması'nın son başvuru tarihi 1 Eylül 2016 olarak belirlendi. Sadece Aliağa ilçe sınırları içerisinde çekilmiş fotoğrafların dahil olacağı yarışmada, dereceye giren ilk üç yarışmacı profesyonel ve yarı profesyonel fotoğraf makinesi ile ödüllendirilecek. Yarışmanın dördüncüsüne ise mansiyon ödülü olarak dijital fotoğraf makinesi verilecek. Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan eserler de 22 Eylül 2016 tarihinde düzenlenecek ödül töreninin ardından; Aliağa Belediyesi Fuaye Salonu'nda açılacak sergiyle beğeniye sunulacak. 16 Eylül 2016 tarihinde belirlenecek olan yarışma sonuçları Aliağa Belediyesi'nin resmi internet sitesinden duyurulacak.

  Fotoğraf tutkunları `4 Mevsim Aliağa için yarışacak

  Herhangi bir coğrafyanın bilinmeyen doğal güzelliklerini, arkeolojik zenginliklerini ve karakteristik özelliklerini fotoğrafın görsel gücü ile tanıtmanın önemine değinen MHP'li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, yarışma neticesinde kentin tanıtımında büyük rol oynayacak görsel ögelerin ortaya çıkacağını söyledi. Kentin sıra dışı güzelliklerini objektiflerine yansıtan Aliağalıların, gelecek nesillere de çok kıymetli bir miras aktaracağını anlatan Başkan Serkan Acar, "Bu yeni yarışmanın her açıdan daha zengin ve başarılı olacağına inanıyorum. Zira öncekine göre bu yarışmada süre çok daha geniş bir zamana yayıldı. Öte yandan ‘4 mevsim' olarak belirlenen temanın da daha geniş bir yelpazeyi kapsaması katılımcılara mutlaka büyük avantaj sağlayacaktır" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı