Ege Haberleri

  Fotoğraf değişimi teknik ihtiyaçtan

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  29.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege Genç İşadamları Derneği’nde yaşanan tartışmalara son noktayı Yönetim Kurulu Başkanı Temel Aycan Şen koydu. Şen, kalpak fotoğrafının “teknik” ihtiyaçtan değiştirildiğini söyledi.

  EGE Genç İşadamları Derneği’nde (EGİAD) yaşanan tartışmalara son noktayı Yönetim Kurulu Başkanı Temel Aycan Şen koydu. Yönetim kurulu üyeleri ve Danışma Kurulu Başkanı Oğuz Tatış’la birlikte basın toplantısı düzenleyen Şen, “Kalpak krizi nedir? Atatürk fotoğrafı niye değişmiştir?” sorusuyla başladığı konuşmasında dönemler değiştikçe derginin yayın kurulu ekibinin de değiştiğini kaydetti, bunların küçük ya da büyük değişikliklere gittiğini, bu değişikliklerin ilk sayıdan itibaren yaşandığını ifade etti.

  Temel Aycan Şen, 11. dönemdeki yeni yayın sorumlularının da eski sayıları ayrıntılı biçimde inceleyerek tasarım ve içerik olarak birtakım değişiklikleri gündeme getirdiğini bildirdi. Şen, “Bu sırada bir önceki değişiklikte derneğimizin logosunun kapak üzerinde çok küçük dizayn edilmiş olduğu yönünde gelen eleştiriler ve bu yüzden de çeşitli ortamlarda EGİAD’ın yayın organı olduğunu yeterince yansıtmadığı düşüncesiyle logomuzun son değişiklikten önce olduğu gibi sol başta ve daha büyük yer alması düşünüldü. Bu sırada bayrağımızın ve Atamızın resminin ayrı köşeler yerine aynı karede olmasının anlamlı olacağına karar verildi ve dizayn çalışması sırasında Atatürk resimleri arşivinden öyle bir fotoğraf arayışına gidildi ve şu anki fotoğraf kapağa konuldu” dedi.

  Mail yollamadım

  “Yarınlar Seninle Aydınlık” sloganının da tasarım sırasında sehven kaldırılmış olduğunu ilk sayıda fark ettiklerini aktaran Temel Aycan Şen, son üç sayıda kapakta yerini aldığını dile getirdi. Eleştiri mailinin paylaşılması konusuna da değinen Şen, daha önce yapılan dergi yeni sayısı lansmanında, eski başkanlardan Bülent Şenocak’ın katılım bilgisi vermek için attığı mailde son sayılara yönelik “derginin faşist bir çizgide olduğu” yorumundan kaynaklı kendilerinin suçlanmasına anlam veremediklerini söyledi. Şen, kurucu başkan Şenocak’ın şahsi görüşünü ilettiği mailin doğrudan kendisine değil, dernek sekreteryasında herkesin görüp okuyabileceği ortak mail adresine gönderildiğini, ancak maildeki görüşün kesinlikle tüm üyelerle paylaşılmadığını ve ondan prim çıkarma amacı güdülmediğini belirtti.

  Farklı düşünmüyoruz

  Temel Aycan Şen, Elmasoğlu’nun istifası konusunda ise, şunları dile getirdi: “Benim ilk andan itibaren yaklaşımım konunun doğrudan muhatapları olan kişilerle konuşarak çözümlenmesi şeklinde oldu. Bizim samimi düşüncemiz ve arzumuz, Cemal Elmasoğlu başkanımızın aramızdan ayrılmaması. Daha önce belirttiğim gibi, bayrak, Atatürk, vatan gibi konularda hiç kimsenin EGİAD üyelerinin arasında zaafiyet gösteren birini bulabilmesi mümkün değildir. Bizim de Elmasoğlu’yla Atatürk konusunda farklı düşünmemiz asla söz konusu değil. Atatürk hassasiyetimiz tartışılmaz.”

  İkinci istifa gelmedi

  “Başkan olarak bu kadar duyarlı olduğumuz bir konuda kendimi savunuyor durumda olmak içimi en çok acıtan ve bana en ağır gelen nokta olmuştur” diyen Şen, Selçuk Borovalı’nın istifasının kendilerine ulaşmadığını bildirdi.

  ACİL BİR TOPLANTININ YARARINI GÖRMÜYORUM

  Danışma Kurulu Başkanı Oğuz Tatış da, eski başkanlardan Fatih Dalan’ın, “Danışma Kurulu Başkanı ortak platform oluştursun” çağrısına şu yanıtı verdi: “Şu an için böyle acil bir toplantının herhangi bir yararını ben şahsen görmüyorum. İnancım aklı selimin galip gelmesi.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı