Ege Haberleri

  Foça'da 2. şok

  Seyfi GÜL - Hulusi YILMAZ / MENEMEN, (DHA)
  08.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Foça’da iki askerin şehit olduğu bombalı saldırıyı gerçekleştiren iki teröristin, kendilerini fark eden Yusuf Kafalı, Zekeriya Toksuz ve Bahri Şirin’i öldürdükleri ortaya çıktı.

   

  Üçlünün terör kurbanı olduğunu öğrenen aileleri ikinci acı yaşadı, “Bir şok daha yaşadık. Bu akıl, sır erecek bir şey değil. Olay olduğundan beri bin türlü şey anlatıldı. Tarlasında, ekmek peşindeki adamlardan ne istediler” dedi.

  FOÇA’da 9 Ağustos’ta iki askerin şehit olduğu bombalı saldırıyı gerçekleştiren, Şanlıurfa’da çatışmada ölen Burhan Bozkurt ve Yunus Çiçek’in silahları incelendi. İki teröristin, patlamadan üç önce kendilerini fark eden ve Maltepe Köyü yakınlarında cesetleri bulunan çiftçi Yusuf Kafalı (59), şoförü Zekeriya Toksuz (55) ve Bahri Şirin’i (46) öldürdükleri de ortaya çıktı.
  Tarlasında çalışırken öldürüldüğü belirlenen Yenibağarası’ndan Bahri Şirin’in (46) ailesi ikinci acı yaşadıklarını bildirdi.
  Yıldıray Şirin (43), “Bir şok daha yaşadık. Bu akıl, sır erecek bir şey değil. Olay olduğundan beri bin türlü şey anlatıldı. Bunu yapanlar cezalarını çeksinler. Tarlasında, ekmeğinin peşindeki adamdan ne istediler” dedi.
  Şirin’in terör kurbanı olduğunu öğrenen annesi Şerife (68) ile eşi Aynur Şirin (45) ise sinir krizi geçirdi.

  Foçada 2. şokFoçada 2. şok

  Tek derdi evine bakmaktı

  Tarla sahibi Yusuf Kafalı (59) ile öldürülen Zekeriya Toksuz’un (55) oğlu Selim Toksuz (31) babasının ölümüne anlam veremediğini belirterek şunları söyledi:
  “Babam maaşlı çalışıyordu. Tek derdi, evine bakmaktı. Arazide 5 dakikalık bile işleri yoktu. Kanalın önünde bir miktar toprak vardı, onu açıp döneceklerdi. Arabanın içinde vurmuşlar. Sonrada çıkarıp kanala koymuşlar. Üzerlerine toprak atmışlar, boş gübre çuvalları örtmüşler. Aracı telaştan çukura düşürmüşler. Aracın içinde çok kan vardı. Faillerinin bulunmasından sonra biraz rahatladım.”
  Toksuz, babasıyla ölen diğer iki kişinin şehit olduğunu söyledi.
  Toksuz’un eşi Ayten Toksuz (45) ise teröre lanet okuyup, “Şanlıurfa’dan gelip, burada bizi buldular. Eşimi katlettiler. Eşim, yarım saatliğine diye evden çıkmıştı, cenazesi geldi” diyerek, gözyaşı döktü.
  Teröre kurban giden çiftçi Yusuf Kafalı’nın Maltepe Köyü’ndeki acısından konuşamayacak durumdaki annesi Sıdıka Kafalı (80) ise eve kapandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı