Ege Haberleri

  Foça’daki eski Fransız Tatil Köyü turizme kazandırılacak

  Seyfi GÜL / FOÇA (İzmir), (DHA)
  05.07.2012 - 12:54 | Son Güncelleme:

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Foça'da 10 yıldır atıl durumda olan ve bakanlığına devredilen, eski Fransız Tatil Köyü’nde incelemelerde bulundu.

  Manisa’daki müze protokolünün imza töreninden sonra İzmir’in Foça İlçesi’ne geçen Bakan Günay’a incelemeleri sırasında İzmir Valisi Cahit Kıraç, Foça Kaymakamı Adem Arslan, CHP’li Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Cihat Akay, Ak Parti Foça İlçe Başkanı Kadir Özgirgin, Ege Turistik İşletmeler ve Kornaklamalar Birliği Başkanı (ETİK) Mehmet İşler, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan İçöz eşlik etti.

  Bakan Günay, 10 yıldır ihalesi yapılamayan, önce Maliye, ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilen eski Fransız Tatil Köyü’nün çevresindeki orman arazisiyle yeniden turizme kazandırılması için çalışma başlattıklarını söyledi. Tatil köyüyle çevresindeki orman arazisinin birleştirilerek yaz sonuna kadar ihaleye çıkarılabilecek hale getirilmesi talimatını veren Bakan Günay, “Turizm yokken bir dünya markası olan Foça Fransız Tatil Köyü’nün yeniden turizme kazandırılması çok önemli” dedi.

  Bazı turistik tesisleri ziyaret eden Bakan Günay, Foça Demokrasi Meydanı’nda yanına gelen Foçalılar’ın sorunlarını dinledi. Bakan Günay daha sonra Küçük Deniz Sahili’ndeki bir restoranda yemek yedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı