Ege Haberleri

  Fiyatlara gözaltı

  Hürriyet Haber
  19.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mutfaktaki yangını söndürmeye kararlı olan kadınlar pazaryerleri ve marketlerde fiyatları sürekli izleyip gelişigüzel zam yapanları teşhir edecek.

  TÜRKİYE yıllardır mücadele ettiği enflasyon canavarına karşı güçbirliği yapan İzmirli kadınlar, her tür mal ve hizmetin fiyatını periyodik aralıklarla izleyip, fahiş zam yapanları teşhir edecek.

  Canavarı yeneceğiz

  İZMİR'de Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanı Şermin Akman ve ANAP İl Kadın Kolları Başkanı Nedret Akel, diğer kadın örgütlerinin de desteğini aldıklarını belirterek, ‘‘En çok etkilendiğimiz canavarı yeneceğiz’’ dedi.

  Vatandaşlık görevi

  ENFLASYONLA mücadeleyi vatandaşlık görevi gördüklerini vurgulayan Akman ve Akel, ‘‘Başta gıda ve temel ihtiyaç maddeleri olmak üzere tüm mal ve hizmetlerin fiyatını kontrol ederek, fahiş zam yapanları halka şikayet edeceğiz’’ diye konuştu.

  Her kadın katılsın

  ÇALIŞMAYA mart ayında başladıklarını ve ilk ay başarılı olduklarını vurgulayan Akman ve Akel, nisan ayı enflasyonunun en düşük İzmir'de çıktığına dikkat çekip, ‘‘Harekete Türkiye'nin her yerindeki kadınlar da katılmalı’’ dedi.

  İLK SONUÇLAR OLUMLU

  TÜRK Kadınlar Birliği Başkanı İzmir Şube Başkanı Şermin Akman, ‘‘Fiyatları takip etmemiz, kurum ve kuruluşların fahiş zam yapmamaları önlüyor. Mayıs ayında enflasyon daha da düşecek. Fahiş zam yapanları ya da yüksek fiyatla satış yapan kurum ve kuruluşları halka şikayet edeceğiz. Kadınlarımız da buralardan alışverişi kesecek’’ dedi.

  Diğer partilere çağrı

  ANAP İl Kadın Kolları Başkanı Nedret Akel, ‘‘Enflasyonla savaş kadınlardan ilgi gördü. İzmir'in 28 ilçesindeki kadınlar güçbirliği oluşturduk. Görevliler, pazarları ve alışveriş merkezlerinde temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını düzenli kontrol edecek. Fahiş zam yapanları halka şikayet ederek, buralardan alışveriş yapmamalarını isteyeceğiz. Tasarruf yapmayan kamu yöneticilerini de izleyip açıklayacağız. Diğer partilerdeki hanımlarla işbirliğine açığız’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı