Ege Haberleri

  Figen’e ne oldu

  Can ÖZLÜ/ İZMİR, (DHA)
  02.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  20 yıl önce evlenip Almanya’ya yerleşen Figen Çapkan’ın ailesi 20 gündür kızların-dan haber alamadıklarını, eşinin öldürmüş olabileceği iddiasıyla savcılığa başvurdu.

  EŞİ ve üç çocuğuyla Almanya’da yaşayan Figen Çapkan yaklaşık 20 gündür haber alınamıyor. Çapkan’ın eşi İsmet Çapkan’a ulaşılamaması cinayet şüphelerini güçlendirirken, kadının İzmir’de yaşayan ailesinin perişan bekleyişi sürüyor.
  Yirmi yıl önce İsmet Çapkan (42) ile evlenip ve Almanya’nın Frankfurt şehrine yerleşen Figen Çapkan’ın (37), İzmir’de yaşayan ailesini harekete geçirdi. Alman Konsolosluğu, İzmir Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat eden aile, savcılığa şikayette bulundu. Figen Çapkan’dan haber alamadıkları için üzüntüye boğulan anne Aynur, baba Ergun ve ağabey Ahmet Kollar, “Eşiyle sürekli kavga ediyordu. Öldürülmüş olabilir” iddiasında bulundu. Aile, kızlarıyla en son 17 Ekim’de telefonla irtibata girdiklerini ancak o günden sonra haber alınamadığını söyledi. Aile, torun Cansu’nun Adana’da bulunmasından sonra kızlarının esrarengiz şekilde ortadan kaybolduğunu belirtti.

  Eşi tehdit etti iddiası

  Figen Çapkan’ın ailesi, “Eşi İsmet Çapkan şizofreni tedavisi görüyor ve şiddete eğilimi çok fazla. Figen’i bir eve kapatıp rehin de almış olabilir, hunharca katletmiş de olabilir. En büyük çocukları Volkan da olayın ardından bizi aradı ve ‘Babam Türkiye’ye geliyor. Ayağınızı denk alın’ tehdidinde bulundu. Emniyetten koruma talep ettik. Bu adamın biran önce bulunup, Figen’in ölü ya da sağ ortaya çıkartılmasını istiyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı