Ege Haberleri

  Festival neden sönük geçti

  İlker KILIÇASLAN/MANİSA,(DHA)
  26.04.2016 - 11:12 | Son Güncelleme:

  MANİSA'daki 476'ncı Uluslararası Mesir Festivali Kapsamı'nda yapılan mesir macunu saçım törenine bu yıl diğer yıllara göre katılımın az olmasını değerlendiren Mesir'i Manisa'yı Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, ülkede yaşanan güvensizlik ortamının festivale katılımı etkilediğini belirtti.

  476'ncı Uluslararası Mesir Festivali kapsamında hafta sonu yapılan mesir macunu saçım törenine bu yıl fazla katılım sağlanmadığını açıklayan Mesir'i Manisa'yı Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, halkın törenlerin iptal edildiğini sandığı için festivalin sönük geçtiğini vurguladı. Son günlerde Türkiye'de yaşanan olaylara bağlı olarak güvensizlik ortamının yaratıldığını öne süren Tanık, "Sanırım yaşanan olaylar sebebiyle vatanadaşlar, konserler ve eğlencelerle birlikte Mesir Macunu Saçım töreninin de iptal edildiğini zannetti. Böyle bir durum olmadığını anlatmaya çalışsak ta yeteri kadar başarılı olamadık. Geçen yıllarda ilçelerden, şehir dışından çok fazla vatandaş gelirdi. Ülkedeki bunca olumsuzluğa karşın son dakikalarda yine de benim beklediğimden daha fazla bir kalabalık cami önünde toplandı. Ben bu kadarını bile beklemiyordum. Orada güzel bir saçım fotoğrafı verdiğimize inanıyorum. Yabancı konuklarımız vardı. Onlar da bu coşkuyu yaşadı. Ancak keşke daha fazla kalabalık ile daha coşkulu kutlayabilseydik" diye konuştu.
  Ülkede yaratılmak istenen kaos ortamının mesir gibi birçok etkinliği ve çeşitli futbol karşılaşmalarını bile etkilediğini belirten Dernek Başkanı Tanık, "Mesir bizim için çok önemli. Bazı olaylar işi bu raddeye getirdi. Yaşanan olumsuzluklardan sadece mesirin etkilendiğini söylemek doğru değil. Yakın zamanda Galatasaray-Fenerbahçe maçı bile iptal edildi. Allah'a şükür katılımın az olması haricinde çok bir aksilik olmadan festival gerçekleşti. İnşallah önümüzdeki yıllarda ülkemizde yaşadığımız olaylar olmasın ki biz de mesiri coşkuyla kutlayalım. Bütün faaliyetlerin hepsi kutlanması gerektiği gibi kutlansın" diye konuştu.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı