Ege Haberleri

  Fenerbahçe'den İzmir kulüplerine müjde

  Hürriyet Haber
  17.01.2015 - 01:07 | Son Güncelleme:

  Fenerbahçe, İzmir’deki 6 futbol takımının oyuncu kadrosunu güçlendirmek için önemli bir adım atıyor. Fenerbahçe yönetimi kadrodaki genç futbolculardan 6’sını İzmir’deki futbol takımlarına bedelsiz olarak bir yıllığına verecek. Projeyi açıklayan Fenerbahçe İzmir Şubesi Kurucu Yetkilisi Şehmus Kayapınar, bu model ile İzmir takımlarını Süper Lig’e taşıyacaklarını söyledi.

  Fenerbahçe Spor Kulübü, İzmir’deki futbol takımlarına destek vermek için yeni bir proje geliştirdi. Proje kapsamında İzmir’deki Altay, Göztepe, Karşıyaka, Buca, Altınordu ve İzmirspor’a Fenerbahçeli genç futbolcular kiralık olarak verilecek. Proje 1 yıllık süre için geçerli olacak ve hiçbir kira bedeli talep edilmeyecek.

  Projeyle ilgili İsabet Restoran’da basın açıklaması yapan Fenerbahçe İzmir Şubesi Kurucu Yetkilisi Avukat Şehmus Kayapınar, Fenerbahçe’nin İzmirli takımları Süper Lig’e taşımak için çok önemli bir adım attığını söyledi. Kayapınar, “Birçok ilki başaran İzmir oldu. Sporda bir çok yeniliği de Fenerbahçe başarmıştır. İlkler konusunda İzmir ve Fenerbahçe benzeşiyor. Bütün yapılacakları devletten beklemek doğru bir tutum değil. 5 yıldır üzerinde çalıştığımız proje nihayet uygulama aşamasına geldi. Eski İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile görüştük. Fenerbahçe Spor Kulübü, İzmir’de üst lige çıkmaya çalışan 6 futbol takımına yetenek vaadeden oyuncularını bedelsiz vermeyi kabul etti” dedi.

  ÇARŞI’YA DESTEK
  Fenerbahçe’nin İzmir’de Süper Lig’e çıkışı kolaylaştırmak için bu adımı attığını dile getiren Kayapınar, “Bu adım kent ekonomisine katkı sağlayacak. İzmir’deki spor kulüpleri de rahatlayacak. Galatasaray, Beşiktaş gibi takımlar da İzmir’e genç futbolcu katkısı yapacaktır. Bu projenin özeti kazan-kazan projesidir. Projeyi 4 kulüp başkanı ile görüştüm. Kulüp başkanları da projeye çok sıcak baktı” diye konuştu.
  3 Temmuz sürecinin Fenerbahçe’yi güçlendirdiğini vurgulayan Kayapınar, “Adalet kördür, topaldır ama mutlaka hedefe ulaşır. Bir de bu işin ilahi adaleti var. Beşiktaş Çarşı Grubu’nu da dik durduğu için selamlıyorum” şeklinde konuştu.

  ‘İZMİR DAHA DEĞERLİ’
  Fenerbahçe İzmir Şubesi Kurucu Yetkilisi Osman Özkebapçı, İzmir’in sporda altyapı eksikliğini gidermek için yeni çalışmalar yapacaklarını söyledi. Özkebapçı, “Bizler Fenerbahçe’nin 1 milyon üye projesinde görevlendirildik. Bu proje sonucunda güzel bir ofis tuttuk. Şimdi yeni bir atağa geçiyoruz. Fenerbahçe çok değerli ama İzmir daha değerli... 81 ilde çok ciddi yatırımlar yapacağız. İzmir olarak futbolda, sporun her dalında geri kaldık. Başarılı kardeşlerimize spor için altyapı imkanı sunulmalı. İşte biz bu açığı kapatmak için yola çıktık. 3 Temmuz süreci Kulübümüze sempatiyi artırdı. Üye kampanyamızda da en çok üyeyi İzmir’den çıkaracağız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı