Ege Haberleri

  Fen lisesine tahsis edildi, imam hatip yapıldı

  Hürriyet Haber
  28.12.2014 - 01:20 | Son Güncelleme:

  CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Ödemiş Fen Lisesi'nin kaderine terkedildiğini söyleyip yetkilileri göreve çağırdı.

  Çıray, bakımsız bir ilkokul binasında eğitim görmek zorunda kalan Ödemiş Fen Lisesi öğrencilerinin ailelerine söz verilmesine rağmen, yeni fen lisesi için tahsis edilen araziye önce imam hatip lisesi yapıldığını söyledi.
  Ödemiş Fen Lisesi öğrencilerinin yıllardır ilkokuldan bozma, içinde hala kreş sınıfı olan, bahçesi ve yolu bakımsız bir okulda kalitesiz bir eğitim gördüğünü hatırlatan Çıray "Veliler, uzun süredir Milli Eğitim ve belediye yetkililerine dertlerini anlatmaya çalışmışlar. Dışarıdan gelen öğrenciler başka bir okulun ve özel vakıfların yatakhanelerini kullanmak zorunda kalıyor" dedi.

  Okul için 6.5 milyon liranın ve projenin hazır olduğunu belirten Aytun Çıray, şunları söyledi:
  "En üst seviyede kaliteli eğitim vermesi gereken fen lisesi için Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuran veliler, Ödemiş Fen Lisesi'ne tahsis edileceği söylenen yere imam hatip lisesi yapıldığını gördüler. Okulun kurulacağı alan ilk olarak 24 bin metrekare olarak düzenlenmiş, Milli Eğitim Bakanlığı projesini hazırlamış ve İzmir İl Eğitim Müdürlüğü'ne maliyet parası olan 6.5 milyon lira fen lisesi yapılmak üzere gönderilmiştir. Ancak, 2011'de fen lisesi arazisine 'geriye kalan 16 bin metre kare size yeter' denilerek imam hatip lisesi yapılmıştır. Fakat okul aile birliği geri kalan alana fen lisesi yapılmasını isteyince bu defa da imam hatibin buraya cami yaptırmak istediğini söylemişlerdir. Bu dürüstlük değildir."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı