Ege Haberleri

  Fazıl Say, EÇEV'li çocuklarla buluştu

  Mehmet KURT / İZMİR
  16.05.2015 - 01:00 | Son Güncelleme:

  EGE Çağdaş Eğitim Vakfı'nın (EÇEV) 20'nci yıl etkinlikleri kapsamında ELDOR Corporation sponsorluğunda konser vermek için İzmir'e gelen dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, EÇEV'li çocuklarla buluştu.

  Gündüz Altındağ'da bulunan eğitim merkezine yaptığı ziyaret sırasında EÇEV'li öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan Fazıl Say, akşam ise Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluştu. Konser öncesi konuşan ELDOR Başkanı Pasquale Forte, ELDOR Corporation olarak, kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle, dünyanın hayranlığını kazanan Fazıl Say'ı İzmirlilerle buluşturmak ve EÇEV'e destek olmaktan dolayı gurur duyduklarını söyledi.

  ELDOR İnsan Kaynakları'ndan sorumlu Başkan Yardımcısı Okan Sezer ise Altındağ, Yamanlar ve Salihli'de işbirliği yapılan 23 pilot okulla, her yıl 700'e yakın öğrenciye ücretsiz okul sonrası eğitim verdilerini belirterek, "EÇEV sayesinde binlerce çocuk, genç ve yetişkinin hayatında fark yaratarak geleceğe umutla bakmalarını sağlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" dedi.

  Serenad Bağcan eşliğinde sanatseverlerle buluşan Fazıl Say'ın konserini izleyenler arasında Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer Tunçağ da yer aldı. EÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Reşitoğlu, ELDOR Başkanı Pasquale Forte ve İzmir Büyükşehir Belediyesi adına Muzaffer Tunçağ'a teşekkür plaketi verdi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı