Ege Haberleri

  Eylemci CHP’yi bastı Tartan çok sert çıktı

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR, (DHA)
  04.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KONAK Belediyesi’nin ihaleyle temizlik işi verdiği firmadan çıkarılınca 68 gündür eylem yapan işçiler dün sabah CHP Konak İlçe Merkezi’ni bastı. 10 işçi üçüncü kattaki merkeze girdi, içeridekilerle bir süre tartışıp kendilerini toplantı salonuna kilitledi, camlara çıkarak sloganlar bağırdı.

  Polisin toplantı salonuna girerek ikna etmesinin ardından on işçi yaklaşık 1 saat 20 dakika süren eylemi bitirdi. Polis eşliğinde çıkarılan işçiler gözaltına alındı. CHP Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus, işçilere tepki göstererek, “Biz bu işin dışardan yaptırıldığını biliyoruz. Seçimler öncesi provokatif bir hareket bu. Bu işçilerin belediyeyle, partimizle ilgisi yok. Belediyenin iş verdiği taşeron firmanın eski elemanları. Bu işçiler birilerinin yönlendirmesiyle partimize zarar vermek amacıyla yapılıyor. Ancak bunların bu hareketine de ne yazık ki müsaade ediliyor” diye konuştu.


  Devlet dur demeli

  Başkan Hakan Tartan, ilgileri olmadığı halde çalıştıkları kurum yerine Konak Belediyesi’ni hedef haline getiren CHP ve emek düşmanlığı yapan profesyonel eylemcileri kamuoyunun ibretle izlediğini bildirdi.Yazılı açıklama yapan Tartan, “Hemen her gün yaşanan, hiçbir insani ve haklı dayanağı olmayan şehir terörü nedeniyle devleti de göreve çağırıyorum” dedi. Eylemleri yönlendiren ve işçiler adına açıklama yapan kişilerin de Konak Belediyesi ile hiçbir bağı ve bağlantısının bulunmadığına değinen Tartan, “Hemen her gün kent içinde terör estiren profesyonel eylemcilerin Konak Belediyesi’nin ihalesi sonrasında çalışma yapan şirketle de bir ilgileri bulunmamaktadır. Binaları basan, insanları tehdit eden ve tüm bunları kamuoyunun önünde yaklaşık iki aydır sürdüren profesyonel eylemcilere devletin dur deme zamanı geldi” diye konuştu.

  Belli mihrakların ve bu işten nemalanmak isteyen bazı çevrelerin girişimleriyle işçilerin kullanıldığını öne süren Tartan şöyle dedi:Mihraklarla işbirliği
  “Bu işçiler kullanılıyor, siyasi malzeme yapılıyor. Mevcut ellerinde çalışacakları bir iş varken, son derece uygun koşullarda çalışırken ve yasal düzenlemeler konusunda elimden geleni yapacağımı söylemişken hala bu konuda belli mihraklar ile işbirliği içinde hareket ediliyor. İyi niyetle hareket eden işçilerin bu işi kullanan ve geçmişleri lekeli bazı insanların oyununa geldiklerini düşünüyorum. Bu saatten sonra bu şehir terörüne devletin de dur deme zamanı geldi ve geçiyor. Çünkü artık insanlar da zarar görmeye başladı. Belediye başkanı olarak bu uyarıyı yapmak zorundayım.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı