Ege Haberleri

  EXPO’ya iki genel sekreter yardımcısı

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR, (DHA)
  05.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in EXPO 2020 adaylığı sürecinde görev yapacak ekip, idari ve teknik genel sekreter yardımcılarının atanmasıyla tamamlandı.

  EXPO 2020 İdari Genel Sekreter Yardımcılığı’na atanan Mülkiye Başmüfettişi Adil Kır ile EXPO 2020 Teknik Genel Sekreter Yardımcılığı’na atanan İZKA Tanıtım ve Dış İlişkiler Bölümü Başkanı Zeynep Tansuğ, Genel Sekreter Vekili Ergüder Can’la birlikte Vali Cahit Kıraç’ı ziyaret etti.

  En deneyimliyiz

  EXPO 2020 mevzuatının tamamlandığını, uzmanların İzmir Ticaret Borsası ve İzmir Ticaret Odası’nca ücretsiz tahsis edilen mekanlarda çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Kıraç, Yürütme Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’le toplantı yaptığını, Dışişleri, Ulaştırma, Denizcilik ve
  Haberleşme ile Kültür ve Turizm bakanlıklarını çalışmaların içisine katmayı hedeflediklerini belirtti. Çalışmaların Yürütme Komitesi’nce sürdürüldüğünü, önümüzdeki günlerde EXPO 2020 sürecini daha iyi kontrol edecek hale geleceklerini kaydeden Vali Kıraç, “En deneyimli ekip bizim, takımı sahaya sürdük” dedi.

  Ankara’ya çıkarma

  Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi vereceklerini bildiren Kıraç, “2012’de EXPO çalışmalarının dış ayağının olmasını istiyoruz. Çalışmalarımızı AB, Dışişleri ve Sağlık bakanlıklarıyla yakın temas içinde yürütmek istiyoruz, ziyaret edip, destek isteyeceğiz. Hükümetten, Yürütme Komitesi’nde Sağlık ve Dışişleri bakanlıkları temsilcilerinin bulunması için teknik düzenleme yapılmasını da talep edeceğiz” diye konuştu.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı