Ege Haberleri

  Evren’in büyük hayali

  Hürriyet Haber
  16.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  7. Cumhurbaşkanı, Beldibi'nde dünya standartlarında eğitim yuvası yapımına çabalıyor. Okula gelir kaynakları yaratılıyor, zamanında tamamlanmasına çalışılıyor.

  MARMARİS'te Kenan Evren Vakfı'nın, Beldibi Belediyesi'nden aldığı 11.115 metrekarelik alana bir ay sonra kolej temeli atılacak. Okula destek için Sibel Can ve Seda Sayan 19 Şubat'ta Otel Mares'te konser verecek. Ayrıca 29 Mart'ta Çırağan Sarayı'nda düzenlenecek baloyla gelir sağlanacak.

  Dersler İngilizce

  AVRUPA Birliği Uluslararası Okullar Birliği'ne (ECIS) bağlı olacak okulda Türkçe ve tarih dışında tüm dersler İngilizce verilecek. Mezunlar dünyada istedikleri üniversiteye sınavsız girecek. 2 katlı, 24 derslikli okulda sosyal tesisler, kütüphane, spor ve konser salonları yer alacak.

  4.5 ayda bitecek

  OKULDA ilköğretim ve lise öğrencileri 20'şer kişilik sınıflarda ders görecek, yatılı bölüm de bulunacak. Kenan Evren, ‘‘Tek hayalim bu okulu bir an önce bitirmek'' dedi. Vakıf Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Cangör, okulun 4.5 ayda tamamlanacağını söyledi.

  EN BÜYÜK MUTLULUK

  Gençlere şans

  YEDİNCİ Cumhurbaşkanı Kenan Evren, dünya standartlarında okul kazandırmak istediklerini belirterek şunları söyledi:

  ‘‘Bu kolej mezunlarının dünyada istedikleri üniversiteye sınavsız katılabilmeleri Türk gençleri için büyük şans. Geleceğimizi güvence altına almak, önce sağlıklı ve dünya standartlarında bir eğitimle mümkündür. Buna vesile olacağım için çok mutluyum. Önümüzdeki öğrenim yılında faaliyete geçmesi için elimden geleni yapacağım. Bunun için Marmaris'te konser, İstanbul'da balo düzenledik. İstanbul'da bir resim sergisi açıp tüm gelirini buraya aktaracağım. Evren, 4 bin metrekare alana kurulacak okulun Avrupa Birliği standartlarına uygun, çelik iskeletten yapılacağını ve 30 internet hattı kurulacağını da bildirdi.

  CENNETTE EĞİTİM

  100 milyar değerinde arsa

  BELDİBİ Belediye Başkanı Şaban Yıldırım, 11.115 metrekare arsaya, okul yapımı için 100 milyar lira değer biçildiğini, başka bir nedenle kullanılamayacağını belirterek, ‘‘Kenan Evren Vakfı'na iyi bir nedenle verdik. Konut veya başka bir amaçla değil. Okulun hizmete girmesiyle Beldibi'nde pozitif gelişmeler olacak. Beldemize her alanda kalite gelecek. Ekonomik ve sosyal alanda gözle görülür oranda gelişmeler yaşanacak'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı