Ege Haberleri

  Evlerimiz yıkılırsa raylara çadır kurarız

  Lokman DAĞ /İZMİR, (DHA)
  07.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AKP Konak İlçe Başkanı Bayram, Aliağa-Menderes Hafif Raylı Sistem Projesi kapsamında Yenişehir Semti Hilal Mahallesi’ndeki yıkılacak olan 44 evin kiracılarını ziyaret etti.

  AKP Konak İlçe Başkanı Fevzi Bayram ve parti yöneticileri, TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Aliağa- Menderes Hafif Raylı Sistem Projesi’nin Halkapınar-Kemer Kuşak hattında kalan Hilal Mahallesi sakinlerini ziyaret etti.

  Nerede yaşarız

  Aralarında Genelevdeki bazı binalarında bulunduğu 44 binanın yıkımına tepki gösteren mahalle sakinlerine “Evlerimiz yıkılırsa nerede yaşayacağız” diye tepki gösterdi.
  Kiracılara müjdeli haberler getirdiğini belirten Bayram, TCDD yetkilileri ile konuşarak, yıkımın Ramazan Bayramı’ndan sonraya aldırdıklarını, Konak Belediyesi Meclis toplatısında evleri yıkılacak olan kiracılar için gıda yardımının yanında maddi yardımda bulunulması için önerge sunduklarını ve artık kiracıların yıkıma kadar ne ev sahiplerine ne de TCDD’e kira ödemeyeceklerini bildirdi. Yenişehir Romanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Yangır ise tepki gösterdi.

  İnsanlar nereye gitsin

  Yangır, “44 evde yaklaşık 300 kişi yaşıyor. Zaten buradaki evler kanayan bir yara. İnsanlar oturacak ev bulamıyor. Yıkımdan sonra bu insanlar nereye gitsin. Yetkililerden önce iş ardından kalacak yer istiyoruz. Eğer mağdur edilirsek, biz de rayların üzerine çadır kurar, orada yaşarız” dedi. Bayram ve parti yektililer ardından yıkılacak evleri gezdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı