Ege Haberleri

  Evlere ücretsiz tiyatro servisi

  Tuncel YILMAZ, (DHA)
  07.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balıkesir Ayvalık’ta köy ve kışlalarda ücretsiz oyun sahneleyen, sosyal sorumluluk çerçevesinde diş taraması, ücretsiz kitap dağıtımı gibi ekinliklerle adını duyuran Şeref Çetin Tiyatrosu, Türkiye’de bir ilke imza attı.

  “Alo Tiyatro” uygulaması başlatan topluluk, kısa sürede ev hanımlarının gözdesi oldu. Ayvalık cadde ve sokaklarını, “Alo tiyatro servisi, evlere ücretsiz tiyatro” afişiyle donatan, altına da rezervasyon numarası ekleyen ekip, beklemediği ilgiyle karşılaştı.

  Tiyatronun genel sanat yönetmeni Şeref Çetin, “İzleyici gelmezse, biz ayaklarına götürelim” diyerek yola çıktıklarını söyledi. Yazıp, Sevgi Yami’yle birlikte oynadığı “İki Lafın Belini Kıralım” adlı oyunun özellikle kadınların büyük beğenisini kazandığını belirten Çetin, insanları güzel sanatların en önemli dalı olan tiyatroyla buluşturmaktan büyük keyif aldıklarını kaydetti. Uygulamadan son derece memnun oldukları gözlenen kadınlar ise, “Altın günlerimiz artık daha renkli geçiyor. Uygulamanın örnek olmasını istiyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı