Ege Haberleri

  Eviniz - işyeriniz Özbosan’la güvende

  Hürriyet Haber
  20.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  1993’te Türkiye’nin ilk otomatik kepenk fabrikasını kuran Özbosan, büyük ebatlı fabrika kapıları yapımında sektörde öne çıkarken, teknolojisini yenileyip, ürün yelpazesini genişletti.

  TÜRKİYE’nin otomatik kapı ve kepenk firmalarından Özbosan, genişleyen ürün yelpazesi ve otomatik kapı ile kepenk sistemleri üretiminde kullandığı teknolojisi ile son yılların en fazla dikkat çeken firmalarından oldu.

  Sarnıç’ta faaliyet gösteren firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özçelik, Özbosan’ın başarısındaki sırrı ‘koşulsuz müşteri memnuniyeti, 7/24 servis hizmeti, kalite standartlarına göre uygun üretim, geniş ürün yelpazesine sahip olmak’ şeklinde özetlerken,  pazar payını genişletmek ve ürün yelpazesini daha da çeşitlendirmek için yatırımlara hız verdiklerini söyledi.

  Uluslararası belgeler

  Uluslararası kalite belgeleriyle üretim yapan firmanın, imal ettiği çelik sarmal kepenk sistemlerine yangın dayanım sertifikası alma çalışmaları sürüyor. Bu amaçla anlaşma imzaladıkları firmanın laboratuvarının devreye girmesini beklediklerini söyleyen Özçelik, “Ayrıca üretimini yaptığımız fotoselli cam kapı ile sarmal ve katlanır PVC kapı sistemlerine CE belgesi aldık. Bu yıl üretimine başladığımız endüstriyel seksiyonel kapı ve garaj kapılarında da sonuç çok olumlu. 2011 yılı bitmeden yükleme rampa ve körük sistemlerinin üretimine başlamış olacağız” diye konuştu

  HEDEF FUARLAR

  Geçen hafta İzmir’de düzenlenen 17’nci Yapı Fuarı’nda ürünlerini tanıtan, Aralık ayında Irak’ın Erbil kentinde düzenlenecek Yapı Fuarı’nda yerini şimdiden alan Özbosan, başta Irak, İran, Suriye, Tunus, Fas, Cezayi, Libya olmak üzere düzelenecek yurtdışı yapı fuarlarına katılıp, ihracata açılmayı hedefliyor.

  İYİ BİR YIL

  Satış pazarlama bölümüne yaptıkları yeni düzenlemeler sayesinde iyi bir yıl geçiren Özbosan, yurtdışına açılma çalışmalarına hız verdi. Özçelik, “Afganistan’daki Amerikan üssü için ürettiğimiz 145 adet büyük ebatlı, içi taşyünü dolgulu, ısı ve ses izalasyonlu kepenkler için yoğun mesai harcadık. Bu projede kullanılan ürünümüz 200 km/saat rüzgar testini de başarı ile geçti” dedi. Özçelik herkesin Özbosan kalitesiyle tanışmasını hedeflediklerini de kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı