Ege Haberleri

  Ev kaymakamdan eşyalar Sevgi Eli’nden

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  22.07.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ’de geçen yıl Cankurtaran Mahallesi’nde çıkan yangında evi tamamen yanan Ali Uzun ve Bekir Uzan kardeşlere Pamukkale Kaymakamlığı’nın ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli destek verdi. Pamukkale Kaymakamlığı tarafından iki kardeşe yaptırılan evlerin eşyaları, Sevgi Eli tarafından sağlandı.

  Pamukkale’nin Cankurtaran Mahallesi’nde geçen yıl çıkan yangında amca çocukları Bekir Uzun ve Ali Uzun’un evi kullanılamaz hale geldi. Cumhur Uzun’un evi ise hasar gördü.

  Ev kaymakamdan eşyalar Sevgi Eli’nden

  Denizli Büyükşehir Belediyesi geçen yıl Cumhur Uzun’un evinin eşyalarını yeniledi. Pamukkale Kaymakamlığı ise Pamukkale Belediyesi’nin de katkılarıyla Ali Uzun ve Bekir Uzun kardeşlerin kullanılamaz hale gelen evlerinin yerine prefabrik ev yapıp yaralarını sardı. Kaymakamlığın iki kardeşe evlerini teslim etmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekibi bu kez iki kardeşin evlerinin eşyalarını aldı. Yeni alınan mobilya, halı, televizyon, çamaşır makinesi, buzdolabı gibi eşyalar Sevgi Eli ekipleri tarafından Bekir Uzun ve Ali Uzun kardeşlerin evine götürülerek yerleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık ve Sevgi Eli Sorumlusu Selma Yıldız aileyi ziyaret etti.

  Evi yanan Ali Uzun’un eşi Filiz Uzun, geçen yıl evleri yandığında tüm umutlarının tükendiğini belirterek, "Çünkü her şeyimiz yangında kül olup gitti. Bir evimizin olup içerisinde eşyalarımızın olacağını hiç umut etmemiştim. Bize sahip çıkan Kaymakamlık ve belediye ekiplerine çok teşekkür ediyoruz. Söyleyecek söz bulamıyorum" dedi.

  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Sevgi Eli’nin ihtiyaç sahibi herkesin yanında olduğunu belirterek, "Geçen sene burada üç ev yangında zarar gördü. Hayırsever vatandaşlarımız ve belediyemizin katkısıyla yangın yaraları tek tek sarıldı. Bizim amacımız vatandaşımızın yüzünün gülmesi, başka bir şey istemiyoruz" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı