Ege Haberleri

  Ev almak için son fırsatlar

  Hürriyet Haber
  22.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konut sektöründe krizin son fırsatlarının yaşandığını belirten inşaatçılar ve emlakçılar, ev sahibi olmak isteyen birikim sahiplerine “son günler” uyarısı yaptı.

  KÜRESEL ekonomik krizle birlikte konut fiyatlarının gerilemesi, ev sahibi olmak isteyenlere büyük avantaj sağlarken, sektör temsilcileri sürecin sonuna gelindiği konusunda uyararak, vatandaşlara “acele edin” çağrısı yapıyor.
  70 yılda bir gelir
  Konut fiyatlarının olması gerekenin yüzde 40 gerisine düştüğünü dile getiren Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, müteahhitlerin mevcut stokları tüketmek için karsız satışlar yaptığına dikkat çekti. Sancak, fiyatlar gerilerken ilk defa faizlerin de düştüğüne işaret ederek “Bu fırsat 70 yılda bir gelir. Şimdi kararsız birikim sahiplerinin ev sahibi olmasının tam zamanı. Ancak gayrimenkul fiyatlarında yükselme işaretleri görülmeye başlandı, yatırım düşünenler geç kalmasın” dedi.
  İbre yukarı döndü
  İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, ev almak isteyenlerin fiyatlar daha da düşer diye 2011 yılını beklememesini, bir daha bu fiyatları bulamayacağını söyledi. Ekonominin iyimser bir havaya girdiğini kaydeden emlakçılar da ibrenin yönünü yukarı çevirdiğini öne sürdü.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı