Ege Haberleri

  Esnaf patlamaya hazır bomba gibi

  Can ÖZLÜ/ İZMİR, (DHA)
  10.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Krizden bunalan esnafı, düzlüğe çıkartmak için gereken çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı “Karşıyaka Belediyesi 1. Esnafı Bilgilendirme, Sorunlarını Paylaşma ve Ortak Çözüm Önerileri Geliştirme Toplantısı” başkan Cevat Durak yönetiminde toplandı.

  Belediye üst yönetimi, ilgili müdürler ve meclis üyelerinin tam kadro yer aldığı toplantıya, davet edilen üç bine yakın esnaftan elliye yakınının katılması dikkat çekti.
  ESNAF MECLİSİ
  Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, esnafın tek kuruş borçlanacak veya borç ödeyecek durumunun kalmadığını, krizin bedelini ödeyen esnafın patlamaya hazır bir bomba haline geldiğini ve bu durumu görmek için kâhin olmaya gerek olmadığını söyledi.
  Durak, “Yasaların bize verdiği yetkiler çerçevesinde esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. İlk olarak Kent Konseyi’nin içinde bir esnaf meclisi kuracağız. Esnafın sorunlarını daha net algılayıp ortak çözümler üzerinde çalışma fırsatı yakalayacağız” dedi.
  ÇARŞI YENİDEN
  Karşıyakalı’nın parasının yine Karşıyaka içinde kalmasını sağlamak için proje üreteceklerini ifade eden Durak, Tarihi Karşıyaka Çarşısı’nın transit bir geçiş yeri olmaktan çıkartılıp, cazibe merkezi haline getirileceğinin müjdesini verdi. Esnafla yaşanan en büyük sorunların haksız rekabet, görüntü kirliliği ve çığırtkanlık noktasında yaşandığını vurgulayan Durak şunları söyledi:
  “Bunların önüne geçmek için yasal önlemleri alacağız. Amacımız esnafa ve onun sorunlarına sahip çıkmak. Bizim için ortak akıl çok önemli. Burada size de önemli görevler düşüyor. Yapılan çalışmaları baltalayanları deşifre etmelisiniz. Kimsenin yapılanları provoke etmesine izin vermeyelim.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı