Ege Haberleri

  Eşme Konserve sarmada iddialı

  Hürriyet Haber
  12.09.2013 - 01:10 | Son Güncelleme:

  Sektörde ‘Sirena’ markasıyla hizmet veren Eşme Konservecilik, dolma, pilaki, haşlama ve sebzenin ardından başladığı yaprak sarma üzerine yatırıma hazırlanıyor.

  EŞME Konservecilik gıda sektöründe üst sıralara yükseldi. ‘Sirena’ markasıyla hizmet veren şirket, özellikle yaprak sarmada lezzet olarak aranan markalardan biri haline gelince, planladığı fabrika yatırımıyla bu üretime ağırlık vererek öncü olmayı hedefliyor.
  Yaprak sarma üretiminde sektörde aranan firmalardan biri olduklarını söyleyen Eşme Konservecilik Gıda ve Tarım Ürünleri Genel Müdürü Aydın Yıldırım, “Üretip ihraç ettiğimiz ürünlerimizi dolma, pilaki, haşlama ve sebze konserveleri oluşturuyor. Ancak özellikle yaprak sarma üretiminde sektörde kalite ve lezzet olarak aranan markayız. Yapmayı planladığımız fabrika yatırımıyla dünyanın hemen hemen her noktasına ihraç ettiğimiz yaprak sarma üretimine ağırlık vereceğiz” dedi.
  Amerika, Kanada, Almanya, Fransa, İngiltere, Suudi Arabistan, Kuveyt, Avustralya başta olmak üzere dünyanın hemen her yerine ihracat gerçekleştirdiklerinin bilgisini veren Yıldırım, “Gıda denince şüphesiz akla ilk gelen sağlık ve kalitedir. İşte bu temel prensipler ışığında sağlıklı ve kaliteli ürünler üretmeyi ve ihraç etmeyi kendimize ilke edindik” dedi. Yıldırım, tarladan başlayarak üretim tesislerinde ihracata hazır hale gelinceye kadar son derece hassas, dikkatli ve hijyenik bir aşamadan geçirerek üretim yaptıklarını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı