Ege Haberleri

  Eşkiyaya suçüstü

  Hürriyet Haber
  06.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  UŞAK Cezaevi'ni kana buladıktan sonra Bergama ve Ödemiş cezaevlerine nakledilen Nuriş Kardeşler'in adamı olduklarını söyleyen Devrim Keser ile Mesut Çınar, Öner Evez'in mankenlik ajansına gelerek 10 milyar lira hazırlamasını istedi.

  EVEZ'in başvurusu üzerine Organize Suçlar Şubesi dedektifleri işyerinde önlem aldı. Önceki akşam yena gelen Keser ve Çınar, seri numaraları belirlenmiş 1.5 milyar lirayı Evez'den aldı. Evez, kalanını yetiştiremediğini söyledi. Keser de cebinden mermi çıkardı, Evez, ortağı ve yeğeninin avuçlarına birer tane koydu, paranın kalanını çarşamba günü alacağını söyleyip arkadaşıyla ayrıldı. Dışarıda bekleyen ekipler Keser ile Çınar'ı yakaladı. Keser'de ruhsatsız Smith Wesson marka, altın kaplama, özel yapım bir tabanca bulundu.

  Nuriş'le görüşmüş

  ORGANİZE Suçlar Şubesi'nde sorguya alınan 30 yaşındaki Keser ile 21 Çınar, çeşitli suçlardan sabıkalı çıktı. Keser, ağabeyi Engin Keser'in Uşak Cezaevi'nde Nuri ve Vedat Ergin'le hareket edip olayların ardından Burdur'a sürüldüğünü belirtti.

  AĞABEYİNE gittiği Uşak Cezaevi'nde Nuriş kardeşlerle görüştüğünü söyleyen Keser, ‘‘Askerden yeni geldiğim için Vedat Ergin bana ağabeyimle 500 dolar gönderdi. Doların üzerinde ‘N' harfi şeklinde imza vardı. Son olarak ağabeyimi ziyarete Burdur'a gittiğimde bana bir kağıt verip, ismi yazılı kişilerden Nuri Ergin adına para almamı söyledi’’ dedi.

  Haraç listesi

  KESER'de çıkan kağıtta haraç alınacaklar arasında İzmirli tanınmış turizmci, kahvehane ve petrol istasyonu işletmecisi T.K. ile Akhisarlı oto galericisi İ.D.'nin de olduğu öğrenildi.

  KESER, ‘‘Parayı zamanında ödemezseniz. bu mermilerle vurulursunuz’’ mesajı vermek için Evez'le iki yakınının avuçlarına mermi koyduğunu. bunu Jean Claude Van Damme'nin bir filminde gördüğünü söyledi.

  ÖNER Evez, Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne gelerek iş ortağı Yakup Biçer'le ifade verdi. Evez, çıkışta basın mensuplarına konuşmaktan kaçındı, ‘‘Kimseye para vermedim. Polis her şeyi biliyor.’’ demekle yetindi.

  ÖTE yandan Bergama ve Ödemiş ilçe cezaevlerinde yatan Nuriş kardeşlerin adamlarınınl İzmir'de ‘‘Üs’’ kurmamaları için polis sürekli istihbarat çalışması yapıyor. Organize Suçlar Şubesi ekipleri Nuriş kardeşlerin yakınları geldiğinde adım adım takip ediyor. Ayrıca İzmir genelinde sürekli genel aramalar gerçekleştiriliyor.

  İZMİR'de mankenlik ajansı sahibi Öner Evez'e giden Devrim Keser ve Mesut Çınar, Nuri Ergin'in adamları olduklarını söyledi, 10 milyar lira hazırlamasını isteyip ayrıldı. Evez, olayı polise haber verince, para verme günü önlem alındı.

  Mermiyle gözdağı

  KESER ve Çınar söz verdikleri gün geldi, paranın tamamını alamayınca Evez'in avucuna mermi koydu, bir daha geleceklerini söyledi, ancak polis tarafından yakalandı. Altın tabancalı Keser, mermi hareketini Van Damme'nin filminde gördüğünü söyledi.

  Emir cezaevinden

  ÜZERİNDE para alınacakların listesi çıkan Keser'in haraç emrini, Nuriş'in yakın arkadaşı, Burdur Cezaevi'ndeki ağabeyi Engin Keser'den aldığı ortaya çıktı. Öner Evez ise ifadeden sonra konuşmak istemedi.

  Nuriş kardeşler adına haraç alırken suçüstü yakalanan Devrim Keser'in üzerinde bir adet ruhsatsız altın kaplama tabanca ele geçirildi. Suçortağı Mesut Çınar sürekli yüzünü kapattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı