Ege Haberleri

  Eşkiya'nın derbisi

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  25.01.2012 - 23:09 | Son Güncelleme:

  Geçmişte şampiyonluk yaşayıp kaptanlığını yaptığı Göztepe karşısına KSK kaptanı olarak çıkmaya hazırlanan Bülent Ataman, “İki camiada da yer almaktan gurur duyuyorum” diyerek Fair-Play mesajları verdi.

  HER buluşmalarında ayrı bir heyecanın yaşandığı Karşıyaka ve Göztepe’nin pazar akşamki randevusunda gözler KSK kalecisi Bülent Ataman’da olacak. Ege futbolunun son 10 yılına damgasını vuran isimlerden “Eşkıya” lakaplı file bekçisi, şampiyonluk yaşadığı, kaptanlık yaptığı Göztepe’nin karşısına bu kez KSK kaptanı olarak çıkacak. “Takımını yürekten seven iki camiada da yer almaktan gurur duyuyorum” diyen Eşkıya, “Pazar akşamı Türk futbolunda 18 yıldır sergilediğim duruşu bir kez daha göstereceğim“ şeklinde konuştu.

  Sarı kart kabusu

  Aşırı sevginin futbolcuyu zaman zaman zor durumda bıraktığını, dozunun iyi ayarlanması gerektiğini ifade eden Bülent, “Bunun en somut örneğini geçen hafta Adana’da yaşadım. Üç sarı kartla ceza sınırındayım. 1-0 önde oynarken, son dakikalarda oyunu soğutmak, rakibin temposunu düşürmek için dördüncü sarı kartı görme pahasına zaman çalmak zorundaydım. Ama ‘Göztepe maçında oynamamak için kart gördü’ derler diye tersine çabuk hareket ettim. Ama döktüğüm teri bir ben bilirim” dedi.

  İlk maçtaki yanlış

  Yedek soyunduğu ilk derbide, kendisine olumlu tezahüratta bulunan Göztepelilere yaptığı teşekkür jestinin ardından KSK’ye küfür edilmesine çok üzüldüğünü hatırlatan Bülent şunları söyledi: “O maçta sahaya yedek çıkarılmam hataydı. Oysa bir önceki hafta kadroda yoktum. Teknik Direktör Reha Kapsal, ilginç bir tercihle beni yedek soyundurdu. Isınma sırasında olacakları Kapsal da tahmin ediyordu ama yanlış yaptı. O gün ben duruşumu bozmadım. KSK’li yöneticiler ve taraftarlar bunu gördü, bana hak verdi.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı