Ege Haberleri

  Eski vekil gence çarptı vatandaşyolu kapattı

  Gökhan YALKALK / TORBALI, (DHA)
  27.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÖDEMİŞ’ten İzmir’e iki gün gönce 35 EMN 78 plakalı otomobiliyle giden CHP eski milletvekili Muharrem Toprak (64), saat 19.00 sıralarında Torbalı Pamukyazı yakınlarında, alışveriş için karşı şeritteki markete gitmek istedi.

  Aniden direksiyonu kıran Toprak, yol kenarında bekleyen tekstil işçisi Onur Yılmaz’ı (23) fark etmeyerek çarptı. Kanlar içinde kalan Yılmaz, Torbalı Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Durumu ağır olan Yılmaz, ilk müdahalenin ardından İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderildi, yaşam tehlikesini atlattığı bildirildi. Alkollü olmadığı öğrenilen Toprak, serbest bırakıldı.

  Protesto eylemi

  Kazanın ardından yaklaşık 100 kişi, bir çöp konteynerini devirip, yolu bir saat trafiğe kapattı, uzun araç konvoyu oluştu. Pamukyazı Muhtarı Muhammet Ali Çürükçü, aynı yolda 22 yılda 17 kişinin trafik kazasında öldüğünü söyleyip, bir an önce önlem alınmasını istedi. Öfkeli kalabalık, Torbalı Jandarma Komutanı Binbaşı Oğuzhan Uslu’nun önlem alınıncaya kadar 24 saat trafik ekibi görevlendirme sözü verince dağıldı.

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı